Çark Deresi için ‘Temizledik ama yetmiyor’ açıklaması

SASKİ,  Çark Deresi’ne atılan ve derede birikerek görüntü ve su kirliliğine neden olan atıl maddeleri temizledi. Ekipler tarafından 3 gün boyunca art arda temizlenen dereye karşı vatandaşlara hassasiyet çağrısında bulunuldu.

Çark Deresi için ‘Temizledik ama yetmiyor’ açıklaması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Çark Deresi’nde oluşan kirliliği Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri belirli aralıklarla temizledi. Hafta sonu havaların güzelleşmesiyle vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören Çark Deresi’nde meydana gelen kirlilikle ilgili SASKİ’den yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz derenin içinin ve çevresinin temizliğine özen gösteriyor. Hafta sonu vatandaşlarımızın dere kenarında vakit geçirmeyi tercih etmesinden dolayı 3 gün boyunca ekiplerimiz temizlik çalışmalarını sürdürdü. Ancak tek başına temizlik çalışması yeterli olmayacaktır. Vatandaşlarımızın çevreyi ve su kaynaklarını kullanırken çok daha hassas olmaları gerekiyor. Unutmayalım ki bu şehrin doğal güzellikleri geleceğimize bırakacağımız en değerli mirastır” ifadeleri kullanıldı.
 
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 6 ay Önce

Resmin çekildiği bölgede sağlı sollu yürüme alanlarında çöp tenekesi poşeti yok insanları çöplerini (genelde bira şişeleri kutu içecekler çekirdek) ya yeşil alana atıyorlar ya dereye öncelikle çöp atılacak alanları çoğaltalım sonrası eğitim ahlak