"Çeşme suyu kullanmak isabetli bir tercih"

Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencileri, SASKİ tarafından şehre kazandırılan ADASU HES, Hızırilyas Su Yönetim Merkezi ve Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ni gezdi

"Çeşme suyu kullanmak isabetli bir tercih"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehre kazandırılan tesisler, her yaş grubundan öğrenciyi ağırlayarak su yönetiminin nasıl gerçekleştiğine yönelik yerinde öğrenme imkânı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencileri ADASU HES, Hızırilyas Su Yönetim Merkezi ve Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere tesislerin yerine getirdiği faaliyetler ve yenilenebilir enerjinin önemi anlatıldı. Ayrıca öğrencilerin merak ettikleri hususlara yönelik sorular alanında uzman SASKİ personelleri tarafından cevaplandırıldı.

Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencileri Selen Kaymak ve Edanur Dündar ile Matematik Öğretmeni Rahime Keçeci gezinin ardından şu düşünceleri paylaştılar.

Soru işaretleri yok oldu
Aklındaki sorulara tatmin edici cevaplar aldığı bir gezi gerçekleştirildiği için mutlu olduğunu aktaran Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencilerinden Selen Kaymak, “Bence herkesin bu tesisleri ziyaret ederek suyun hangi aşamalardan geçerek musluklara ulaştığını öğrenmesi gerekiyor. Ben normalde çeşme suyu kullanmıyordum fakat burada gördüklerim bu konuda içimi ferah tutmam gerektiğini gösterdi. Artık çeşme suyunu da kafamda soru işaretleri olmadan içebileceğim” diye konuştu.

Yüksek kaliteli içmesuyu
Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencilerinden Edanur Dündar, “Su ile ilgili öğrenmek istediğim bazı konular vardı. Bunların cevabını gayet güzel bir şekilde aldım. Çeşme suyunun paketlenmiş sulardan daha yüksek kaliteye sahip olduğunu öğrenmek ise çok şaşırtıcı oldu. Daha önce de çeşme suyu kullanıyordum, bu gezide öğrendiklerim ne kadar isabetli bir tercih yaptığımı bana göstermiş oldu." dedi. 

Su hizmeti emin ellerde
SASKİ tesislerini daha önce de gezdiğini aktaran Ali Dilmen Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Rahime Keçeci, “Çalışanların azim ve gayreti bizi çok etkilemişti. Su hizmetinin emin ellerde olduğunu ben gördüm. Öğrencilerimizin de bu tesisleri görmesini özellikle istedim. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin çalışmalarını ve sosyal faaliyetlerini beğeniyorum. Musluklara dünya standartlarında bir su veriliyor. Başarıların devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER