Çiftçiye seslendi: "Anız yakmayın"

Öğle saatlerinden sonra şehri dumana boğan anız yangınlarıyla ilgili Adapazarı Ziraat Odası'ndan açıklama geldi

Çiftçiye seslendi: "Anız yakmayın"

Hasatların bitmesi sonrasında anız yangınları da başladı. Anız yangınları sonrasında Sakarya şehir merkezini duman kapladı. Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri çıkan yangınlara müdahale etmeye devam ediyor. Yetkililer anız yangınlarının tehlikeli olduğunu belirtti.

Anız yakmamalarını rica ediyorum
Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Adapazarı Ziraat Odası Başkanı olarak iki aydır çiftçilerimize uyarılarda bulunduk. Bulunmaya da devam ediyoruz. Arazilerini kimin yaktığını bilmiyoruz. Bilinçsizce yakılan arazilerden şikayetçiyiz. Anız yangınları topraklarda bulunan bütün canlıları öldürüyor. Bu yangın topraktaki verimliği düşürüyor. Biz yanmasına karşıyız fakat önüne geçemiyoruz. Sakarya itfaiyesini aradık onlarda araçlarıyla söndürmek için çalışıyorlar. Her yerde yangın olduğu için yetişemiyorlar her yere. Arazi sahiplerine arazilerini takip etmelerini ve anız yakmamalarını rica ediyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 17:04
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazım KIRDEMİR
Nazım KIRDEMİR - 11 ay Önce

Tarla Sahipleri hakkında Tutanak tutulup yasalara göre işlem yapılsın bakalım Yakacaklarmı bir daha.Şehir Nefes Alamıyor böy şey olurmu

SIRADAKİ HABER