Kırkpınar ayakta! 

Sapanca Kırkpınar'daki teleferik projesiyle ilgili şirket ilk kazmayı bugün vuracak. Yüzlerce protestocunun şirket yetkililerini beklediği alanda kısa süreli 'park' gerginliği yaşandı 

Kırkpınar ayakta! 

Serkan OK bildiriyor
Sapanca'nın Kırkpınar Mahallesi'ndeki teleferik projesinin yer seçimi ve çevreye zararları ile ilgili endişeleri olan vatandaşlar protestolarına devam ediyor. Bugün ilk kazmayı vurma hazırlığında olan şirket yetkililerinin gelerek vatandaşlarla görüşmesi bekleniyor.
Günlerdir bölgede nöbet tutan vatandaşlara CHP örgütleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları da destek vermeye gitti.  
Öte yandan sabah erken saatlerde başlayan protestolarda kısa süreli araç parkı gerginliği yaşandı. 

PARK GERGİNLİĞİ
Trafik polisleri, vatandaşların araçlarını park ettikleri yerden kaldırmalarını, burada polis araçlarının park edeceğini söyledi. Bazı vatandaşlar ile polis arasında tartışmalar yaşandı. 

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 10:42
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Vakfiyenin İslam medeniyeti tarihinde çok önemli bir yeri vardır. Vakfiye vakfedilen malın hangi işlerde kullanılacağını gösteren bir senettir, sözlü ve yazılı olabilir. Şimdi oradaki vatandaşlar dedelerinin o araziyi yeşil alan olarak belediyeye verdiklerini ifade ediyorlar. Ve teleferiğe karşı olmadıklarını ama yerinin burası olmaması gerektiğini orada nefes aldıklarını ve dedelerinin o yerleri vermelerindeki maksadın hasıl olmasını istiyorlar. Dolayısıyla bu halde bu işe başka bir çözüm bulunmalı. İnsanların istemedikleri şeyler ticari kaygılarla zorla hayata geçirmemeli.

Öztürk
Öztürk - 1 yıl Önce

Böyle bir projeye karşı çıkmak cahillik olmalı yada fesatlık hem gelir kaynağı hemde değer üstüne değer katma kaynağı

SIRADAKİ HABER