Komşu sahillerden 250 atık toplandı! 

Sakaryalıların da yoğun ilgi gösterdiği komşumuz Kocaeli'deki Cebeci, Kefken ve Kerpe sahillerinden 250 ton atık toplandı 

Komşu sahillerden 250 atık toplandı! 

Kocaeli'nin Kandıra ilçesindeki Cebeci, Kefken ve Kerpe gibi sahillerde hafta sonu yaşanan yoğunluk sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, sahil ve koylardan toplam 250 ton atık topladı. Vatandaşların aileleri ile birlikte dinlenip denize girdiği Kandıra mavi bayraklı plaj ve koylarında, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı bünyesindeki 100 personel 24 saat mesai yaptı. Vatandaşların temiz bir çevrede dinlenebilmesi için hummalı bir çalışma gerçekleştiren ekipler, evsel çöp, yosun ve diğer türlerdeki çöplerden oluşan 250 ton atık topladı. Toplanan atıklar İZAYDAŞ tesislerinde bertaraf ediliyor.
Deniz sezonunun açılmasından önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’nın tatil beldelerindeki yol ve plajlarda, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Plajlara ulaşan yollarda yol onarımları yapılırken, plajlardaki sosyal donatı elemanlarının bakım ve yenilenmesi de gerçekleştirildi. Öte yandan deniz sezonunun açılmasından bu yana yaklaşık 900 bin tatilcinin Kandıra sahillerine geldiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 12:01
banner3
YORUM EKLE