Sakarya'da binlerce fidan toprakla buluştu

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında Sakarya'da binlerce fidan toprakla buluştu 

Sakarya'nın Ferizli ilçesindeki fidan dikim alanında düzenlenen törende konuşan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, yeşilliğin zenginlik, tarih, kültür ve inancın bir parçası olduğunu söyledi.

Her konuda yeşile, ağaca, ormana ait güzel hususların yer aldığını ifade eden Nayir, "Yeşil, ağaç, orman; bunlar bizim için çok kıymetli hususlar. Yüzde 43'ü orman olan bir yerde, yüzde 43'ten daha fazlası yeşil olan bir ilde elbette bunun kıymetini bilmemiz, korumamız, geliştirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Övündüğümüz hususlardan biri, yeşilimiz, ormanımız. Bu hususta verilen her faaliyet bizim için kıymetli." diye konuştu. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da fidanları toprakla buluşturarak yarınlara nefes olacaklarını kaydetti.

Yavuz, emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Bugünü 'Milli Ağaçlandırma Günü' ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza saygılarımızı arz ediyoruz." dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin de katıldığı törende, konuşmaların ardından protokol üyeleri, kurum ve kuruluş temsilcisi ile çok sayıda öğrenci, saat 11.11'de birlikte fidan dikti.

Konuşmaların ardından Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Ferizli ilçesindeki ağaçlandırma alanına toplam 6 bin 127 fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Fotoğraflar ve görüntüler: SERKAN OK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 16:12
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
nejla âktâş
nejla âktâş - 8 ay Önce

cok güzel bir durum

SIRADAKİ HABER