Sapanca'daki teleferik isyanı Kaz Dağları'nda yankılandı

Makine Mühendisleri Odası Sakarya Temsilcisi Salim Aydın, Sapanca Kırkpınar'daki teleferik projesi ve kesilecek ağaçları Çanakkale'deki toplantıda anlattı

 TMMOB 45. Dönem 4. Danışma Kurulu geçtiğimiz hafta Çanakkale’de toplandı. Ana teması çevre katliamlarına karşı duruşu belli olan meslek odaları birliğinde söz alan Makine Mühendisleri Odası Sakarya Temsilcisi Salim Aydın konuşmasına; "1,5 aydır doğasını, yeşilini katlettirmemek için gece gündüz 24 saat boyunca aralıksız nöbet tutan Kırkpınar halkının sizlere kucak dolu sevgi ve selamlarını getirdim" ifadeleriyle başladı.

 Aydın konuşmasına şu sözlerle devam etti:
Ne yazık ki, ülkemizde ciğerlerimizi sökmeye başladılar. Ormanlarımızı değerli olan ne varsa mevcut siyasal iktidar oraları talan ediyor ve etmeye de devam edecek gibi gözüküyor. Türk Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği olarak, dik duruşumuzu bundan evvel de sergiledik; bundan sonra da bu tip talanlara karşı tüm odalar olarak dik durmaya devam edeceğiz, dik duruşumuzu bozmayacağız. sizlerden ricam, özellikle bizimle beraber Sakarya’da dik duruş sergileyen ve Kırkpınar’da teleferik projesine yerinin yanlışlığından dolayı itiraz edip, orada nöbet tutan halkımıza TMMOB yönetiminin yerinde destek vermesine vesile olmanızdır. Yönetimin, bölgeye gelip yanımızda olmasını özellikle rica ediyorum.”

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 02:08
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER