Su Kayıp ve Kaçakları Fuarından Sakarya'ya 3 ödül

Orman ve Su İşleri Bakanlığı himayesinde Ankara’da gerçekleştirilen 5. Su Kayıp ve Kaçakları Forumu ve Fuarında SASKİ ve ‘Scadasu’ mucidi TBM Endüstri, 3 ayrı dalda ödül aldı.

Su Kayıp ve Kaçakları Fuarından Sakarya'ya 3 ödül

Orman ve Su İşleri Bakanlığı himayesinde Ankara’da 5’incisi düzenlenen Su Kayıp ve Kaçakları Forumu ve Fuarı, 81 ilden binden fazla katılımcı ile gerçekleştirildi. Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü desteği ile gerçekleşen fuara 30 Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra çok sayıda il ve ilçe belediyesi yetkilisi de katıldı. Özel sektör ve su idarelerinin bir araya geldiği forumda ise ülke genelinde su kayıp ve kaçakları ile mücadelede strateji ve planlama konuları tartışıldı.
 
3 ÖDÜL BİRDEN
Forum sonrasında Tarım ve Orman Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları, Devlet Su İşleri, Türkiye Su Enstitüsü, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ile Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği gibi su yönetiminde etkin isimlerin olduğu değerlendirme kurulu tarafından TBM Endüstriye “Yüksek Teknolojili Yenilikçi Ürün” ve “Su Kayıplarının Azaltılmasında En Başarılı Proje” dalında 2 ödül verildi. Sakarya’da SCADASU markası ile üretilen Su Yönetim Sistemini kullanan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) “Adapazarı İlçesi İçme Suyu Şebekesinde Basınç Yönetimi Projesi” ile ödül aldı.
 
SAKARYA’DA ÜRETİLİYOR
Su kayıp ve kaçaklarının kontrolü için çeşitli ürünler üreten ve AR-GE çalışmalarını da Sakarya’da gerçekleştiren TBM Endüstri, İstanbul Sarıyer İlçesine bağlı Bahçeköy Mahallesi’nde uyguladığı Elektronik Basınç Kontrol Vanası Kontrolörü ürünü ile aylık en az 20 bin metreküp su tasarrufu sağladı. Alanında dünya çapındaki sayılı üreticilerden biri olan TBM Endüstri, ‘Scadasu’ ürünü ile uzun süredir başta Sakarya olmak üzere birçok şehirde hizmet veriyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE