Su tasarrufu için harekete geçtiler

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı, su tasarrufuna dikkat çekmek amacıyla #Suyunukorugeleceğinikoru hashtag ile kampanya başlattı 

Su tasarrufu için harekete geçtiler


Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yağışlarda azalma yaşandı. Yağışlarda yaşanan bu azalma kuraklığı da beraberinde getirdi. Uzmanlar, gerekli tedbirler alınmadığı takdirde kuraklıkla karşı karşıya kalınacağını söylüyor. 
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever de sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşın suyunu tasarruflu kullanması adına kampanya başlattı. 
Tever, “Bugün yeryüzünde bir damla berrak ve tatlı suyun hasretiyle yaşayan milyonlarca insan varken, bize düşen su kaynaklarımızı bilinçli bir şekilde kullanmak ve gelecek nesillerimize doğru bir şekilde aktarmaktır. Tüm vatandaşlarımızı bu hassas konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bildiğiniz gibi, son zamanların en kurak yılını yaşadığımız bugünlerde, iklim değişiklikleri sebebiyle hem dünyamız hem de ülkemiz bir kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya. İhtiyacımızdan fazla su tüketerek maalesef geleceğimizi tehlikeye atıyoruz. Rabbimizin bizlere bahşettiği en kıymetli nimetlerden biri kuşkusuz “su”dur. Kur’ân-ı Kerîm’in ifadesiyle, “canlı olan her varlık sudan yaratılmıştır” ve suya bağımlı bir ömür sürmektedir. Su; hayatımızın kaynağı, toprağımızın bereketidir” ifadelerine yer verdi. 

KAMPANYAYA DESTEK 
Tever’in başlatmış olduğu kampanyaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız, AK Partili belediye başkanları, AK Partili ilçe başkanları da destek verdi.

Serkan OK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 23:17
banner3
YORUM EKLE