TÜGVA'dan çevre kirliliği farkındalığı... 

TÜGVA Sakarya İl Kadın ve Aile Koordinatörlüğü’nce ‘Demli Muhabbet Programı’ kapsamında çevre kirliliği konusu ele alındı, farkındalık oluşturmak maksadıyla da 16.İstanbul Bienali’ne gezi düzenlendi.

TÜGVA'dan çevre kirliliği farkındalığı... 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Kadın ve Aile Koordinatörlüğü, yeni eğitim döneminde gerçekleştirdiği programlardan biri olan, alanında yetkin kişilerin konuşmacı olarak katıldığı ‘Demli Muhabbet’ kapsamında Çevre Mühendisi Ahsen Akbulut Uludağ’ın “Atık Yönetimi ve Küresel Isınma” konulu programını gerçekleştirdi.

Demli Muhabbet programına iştirak edip çevre hassasiyeti konusunda bilgi edinen katılımcılarla birlikte bir sonraki gün 16. İstanbul Bienali kapsamındaki birkaç farklı sergi alanı gezildi. 
Bu yıl 16. İstanbul Bienali’nin teması olarak seçilen ‘yedinci kıta’ insanın çevre ve iklim üzerindeki etkisine odaklanıyor. Yedinci Kıta, ismini Türkiye’nin 5 katı büyüklüğünde neredeyse yeni bir kıta oluşturabilecek, Pasifik Okyanusu’nun ortasındaki devasa atık yığınından alıyor. 

TÜGVA Sakarya İl Kadın ve Aile Koordinatörü Tuğba Korkmaz, “Çevrenin ve tüm yaratılmışların insana bir emanet hüviyetinde olduğu şuuruyla, bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

TÜGVA Sakarya Kadın ve Aile Koordinatörlüğü düzenli olarak İslam’a Bakış, Demli Muhabbet, Kitap Tahlili, Dünya Sinema Günleri gibi programları ücretisiz şekilde kadınların istifadesine sunuyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER