Utanç verici bu görüntüye ödül!

Adapazarı'nda çevre kirliliğin en yoğun gözlendiği bölgede çekilen utanç fotoğrafları ödüle layık görüldü

Utanç verici bu görüntüye ödül!

Eski Karasu yolu üzerinde; Adapazarı'na bağlı Taşkısığı ve Çaltıcak Mahallelerindeki eski taş ocaklarının bulunduğu göletler çevre kirliliği ile boğuşuyor. Bölgede yaşanan kirlilik ve balık ölümleri daha önce sık sık haber olmuştu. 
Orada çekilen fotoğraflar bu kez ödüle layık görüldü... 
Alarko Carrier’ın küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekmek için bu yıl 6.’sını düzenlendiği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’na Sakarya’dan katılan Eren Erenbilge ve Cengizhan Türkoğlu dereceye girerek ödül almaya hak kazandı. 
Instagram ve Twitter üzerinden yapılan yarışmada toplanan binlerce fotoğraftan, halk oylaması sonucu en yüksek beğeni sayısına ulaşan 50 kare, seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındı. Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih, Alarko Taahhüt Grubu İcra Kurulu Başkanı Alper Kaptanoğlu, Alarko Carrier Klima Ar-Ge Proje Müdürü Harun Özkara ve fotoğraflarıyla Instagram’ın öne çıkan isimlerinden Ahmet Erdem’den oluşan jürinin puanlarıyla dereceye giren 13 fotoğraf belirlendi.
İklim değişikliğine farkındalık yaratmak için bu yarışmayı düzenlediklerini belirten Alarko Carrier Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, “6 yıldır düzenlediğimiz yarışmaya gelen fotoğraflar iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini çok net bir şekilde belgeliyor. Ülkemizin de içinde yer aldığı Akdeniz Havzası küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenecek bölgeler arasında. İklim krizi günümüzün en önemli sorunu. Biz de Alarko Carrier olarak, doğaya dost, çevreci ürünler geliştirmeye, küresel ısınma potansiyeli (Global Warming Potential –GWP) düşük gazlarla uyumlu cihazlar tasarlamaya odaklandık. İklim değişikliği hakkında bilinçlendirmek ve konuya dikkat çekmek için düzenlediğimiz yarışmaya gösterilen ilgi her yıl artarak devam ediyor.” dedi.
Küresel iklim değişikliğini en etkili şekilde gözler önüne seren 13 fotoğraf Alarko Carrier’ın 2020 takviminin sayfalarında yer almaya hak kazandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren
Eren - 3 ay Önce

Tabi ki orada öyle bir balık yok bu sadece fotoğraf yarışmalarında belirlenen konulara uygun olsun diye fotoprafı çeken kişi tarafından yapılmış bir kurgu zaten orada böyle bir balığın olmayacağını bilen zaten biliyor.

Bülent Yılmaz
Bülent Yılmaz - 3 ay Önce

Eren erenbilge o balık o göldemi yaşıyormuş,,,,,,

SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort