Yeni haftada Sakarya'ya kar yağacak mı?

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası sebebiyle yine kar yağışı ihtimali üzerine konuşuluyor. Peki, Sakarya'ya bu hafta kar yağacak mı? İşte ihtimaller...

Yeni haftada Sakarya'ya kar yağacak mı?

Hava tahmincisi Eray Türk, Sakarya Yenihaber için yazdı: 
Pazartesi günü şehrimizde rüzgar güneyli yönlerden sert esecek. Lodos ani hamlelerle zaman zaman 70-80 km hıza ulaşabilir. Pazartesi öğlen saatlerinden itibaren bulutlanma artacak, zayıf yağış geçişleri olabilir. Sıcaklık 14-15 derecelerde olacak.
Salı günü rüzgar zayıflıyor. Sıcaklık 16-17 derecelerde, hava zaman zaman çok bulutlu ve yine öğleden sonra zayıf yağış geçişleri muhtemel gözüküyor.

ÇARŞAMBA SERT SICAKLIK DÜŞÜŞÜ BAŞLIYOR
Çarşamba günü sert sıcaklık düşüşü başlıyor. Şehrimizde sabah saatlerinde 12-13 derecelerde olacak olan sıcaklık, Balkanlar hattından Trakya’ya sokulan soğuma ve rüzgarın kuzeyli (Karayel) yönüne dönmesiyle hızla öğleden sonra soğuyacak. Akşam saatlerine kadar sıcaklıklar 4-5 dereceye kadar gerileyecektir. Çarşamba günü şehrimizin yükseklerinde (+350-400) rakımlı bölgelerinde yağışın cinsi kar olacak.
Şehir merkezinde öğleden sonra yağış etkili ve yağmur gözüküyor. 

Perşembe gününe oldukça soğuk başlıyoruz. Sıcaklık şehir merkezinde 4-5 derecelerde olacak. Şehrin yükseklerinde Serdivan tepesi, Kampüs hattı ve benzeri yükseklerinde, ilçelerde yağış kar şeklinde olabilir. 

Henüz sistem kesinlik kazanmadı, soğumayı ve yağışı getiren faktör alçak basınç değişimleri sistemin kaderini tayin etse de, bu sistemden Sakarya şehir merkezinde kar beklentisini minimum seviyede tutmamız gerekiyor.

Çarşamba öğleden sonra şehrin yüksek kesimleri, Perşembe ilk saatlerde ise Serdivan tepesi, kampüs hattında zaman zaman kar ihtimali ve hafif örtü ihtimali bulunuyor.
Cuma gününden itibaren sıcaklıklar artışa geçmeye başlıyor. Yağış hafifliyor.
Çarşamba ve perşembe günleri kar ihtimalinde değişimler olursa bilgilendirme yapacağız.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 21:29
YORUM EKLE