Çil yavrusu gibi dağılmasın

Sakaryaspor üçüncü kez play-off şansını kaçıran bir takım. Tabi böyle maçların sonuçları hüsranla biterse takımlar moralsizlik devresi yaşar. Şimdi takımımızda bu durumda.

Kongre arzu edilmeyen şekilde bir hafta sonraya kaldı. Evvela zamanın ne kadar kıymetli olduğunu anlayalım. Play-Off sonu istenmeyen şekiller yaşandı. Şimdiyse bir sessizlik var. Daha evvel altyapı planları olan teknik adam Şaban Yıldırım sessizlikler karşısında istifa etti. Arkasından da yönetim kurulu geldi. Başsız bir şeyin gövdesi iş yapmaz. Onun için kongrede bir an evvel yönetimin oluşması sağlanmalı.

Hep sil baştan yaşama alışmışız. Takıma sayısız futbolular gelip gidiyor. Birkaç maç oynadığı zaman mukaveleler nasıl yapılır onu da anlamak mümkün değil. Herkes alacaklı, en kritik durumda ortaya çıkıp alacakları sebebiyle dosyalar karşımıza çıkıyor. Yabancı teknik adamlar paralarımızı alıp gidiyorlar.

Abdullah Ercan ve Suat Kaya nasıl bu takıma geldiler. Karneleri de pek iç açıcı değil. Kendi çocuklarımız en kısa zamanda ortadan kayboluyorlar. Şimdi de sporcularımızın muhafaza edileceği zamanlar. Onun için kongrede çok önemli hal aldı.

Kongrede yönetim oluşmalı. Takımda bırakılacak oyuncularımız var. Bunlar iyi tespit edilmeli. Sporcularımız sahipsiz kalmamalı. Transfer haberleri dolaşıp duruyor. Takımda mukavelesi bitenleri tutmak zor olur ama mukaveleli olanlar tespiti yapılıp takımda bırakılmalıdır. Onların üstüne takviyeler yapılmalıdır.

Öze dönülme hamleleri olmalı. Dışarıdan adamlar alınıyor. Kimler geldi geçti paralarını alıp şehri terk ediyorlar. BAL’da veya Süper Amatör Liglerde güçlü takımlarımız var. Bunlar içinden Sakaryaspor’a yarayacak hiç mi sporcu yok? Şaşırıyorum. 1965 ruhu geri gelmeli. Öze dönülmeli. Onlarda amatör kümelerden geldiler ama rakiplerin tozunu attılar. Sakaryaspor tarihinde hala efsaneler. Çok gayret gösterelim. Takımı çil yavrusu gibi dağıtmayalım.

YORUM EKLE