Çok çalışmalıyız

Transferlerin doğru zamanda yapılamaması ve sancılı geçen sezon öncesi hazırlığının ardından ligdeki geçiş sürecinin zor olacağı belliydi.

İlk haftaya göre daha iyi bir oyuncu grubuyla Elazığspor karşısındaydık. Ancak Elazığspor karşısında hiçbir varlık gösteremeyen Sakaryaspor izledik.

Sakaryaspor maçın ilk yarısında beklentilerin uzağında bir futbol ortaya koydu. 8’nci dakikada Yaser ile önemli bir pozisyon yakalayan Sakaryaspor ilk yarıyı tek pozisyonla tamamladı.

İkinci yarıda 57’de yediğimiz golü ardından rakip kalede daha fazla üretken olmaya çalıştık. Ancak gol yollarında becerikli olamadık.

Teknik Direktör Abdullah Ercan’ın, Okan Baydemir, Erdi Can Şehit ve Furkan Parsak hamleleri işe yaramadı.

Abdülaziz Solmaz, Umut Sözen, Serkan Odabaşoğlu gibi topu ileri taşıyabilecek ayakların henüz beklenen seviyede olamaması Sakaryaspor’u zor duruma düşürdü. Tabi bir bu ligde yürüyerek maç kazanamazsın! Hızlı ve planlı oyun önemli.

60’da hakem faul gerekçesiyle golümüzü iptal etti. Gol izlediğimiz kadarıyla tertemizdi. Ancak hakem neyi görüp de faul çaldı anlayamadık!

Sakaryaspor’un takım olması için, sahada anlaşılabilir bir futbol oynayabilmesi için zamana ihtiyaç var. Tabi bu zaman zarfından şartlar ne olursa olsun kazanmamız gerekiyor. Lig’de ilk iki haftayı pas geçtik.

Bir an önce toparlanmalıyız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 11 ay Önce

Doğru. Çok çalışmalıyız. Yalnız, futbol oynamayı, doğru antrenör seçmeyi, gol atmayı öğrenmeden evvel ilk olarak öğrenmemiz gereken şey seçimli kongremizi gecikmeden zamanında yapmak. Bugünkü perişan halimizin başlangıç noktası o büyük yanlışlıktır. İkincisi de kongreye sunulan borç rakamlarının eksik ve hatalı olmasıdır. Karnemiz de onu gösteriyor zaten: "2 maçta 0 puan".