Çöpler neden alınmıyor?

Gazetemiz Whatsapp İhbar Hattına ulaşan okurumuz, toplanmayan çöpler nedeniyle Adapazarı Belediyesi’ne sitemini dile getirmiş. Okurumuz, “Adapazarı hudutlarında bulunan Kurtuluş mahallesi Eyüp sokakta yaşıyorum. Adapazarı belediyesi temizlik işleri müdürlüğü tarafından temizlenen sokaklarda bu görüntü ile karşı karşıya kaldık. Çöp konteynırın içi boş fakat çöpler yerde kalmış. Temizlik yapan personel arkadaşlarımızdan ricamız çöp konteynırları temizlendiği zaman etraftaki çöplerin de toplanmasına özen gösterirlerse çok seviniriz” dedi.

Evet okurumuzun bu şikayetini ilgililere iletelim.

Hayvanseverler sitem etti

Gazetemiz Whatsapp İhbar Hattına ulaşan okurumuz, ilimizde bulunan veterinerlerle ilgili şikayetini dile getirdi. Sakarya Üniversitesi’nde Veterinerlik Fakültesi olmadığı için hayvanseverlerin zor durumda kaldığına değinen okurumuz, “Sakarya Üniversitesi köklü bir üniversite olup bunun yanında birçok fakültede öğrencilere hizmet vermektedir.

Fakat Sakarya ili için büyük bir sorun teşkil eden veterinerlik fakültesinin olmaması biz hayvanseverleri olumsuz etkilemektedir.

Hayvanların temel sağlık bakımlarının yapılması için Sakarya’daki hayvanseverler veterinerlere başvuru yapmak durumunda kalıyor. Fakat Fakülte’de yapılacak olan bakımlara nazaran veterinerler tarafından belirlenen fiyat çok yüksek. Bununda en temel kaynağı Sakarya’da 2 üniversite olmasına rağmen veterinerlik fakültesinin olmamasıdır. Biz, hayvanseverler bu konunun detaylı bir şekilde incelenmesini ve gerekli çalışmaların yapılmasını istiyoruz” ifadelerini dile getirdi.

Evet, okurumuzun şikayetini buradan yetkililere iletelim.

YORUM EKLE

banner22

banner21