Corona sonrası

Corona virüsüyle birlikte dünya insanlığı bazı gerçeklerle tanışmak zorunda kalmıştır. Hatta daha da ileriye giderek coronadan önce ve coronadan sonrasının tartışmalarının bile yapıldığını görmekteyiz.

Bu hususta bende tespitlerimi aktarmak istiyorum .

Türkiye’nin 1963 yılında temellerini attığı, 1987 yılında tam üyeliğe başvurmasıyla devam eden, 2005 yılında müzakerelerle hızlandırılan Avrupa Birliği süreci ve Avrupa Birliği  kavramları artık çökmüştür. Birliğin dağılması her geçen gün artan bir hızla devam edecektir.

Avrupa Birliği Temel Haklar Mazlûmesinde Anayasa; “Birlik bölünmez ve evrensel değerler olan insan onuru, özgürlük, eşitlik ve dayanışma üzerine inşa edilmiştir” olarak belirtilmesine rağmen Corona virüsü AB’nin maskesini düşürmüştür.

-  Avrupa Birliğinin sahte insani değerleri,  huzur evlerinde yüzlerce yaşlıyı ölüme terk etmiştir.

-  Sokak köpeğinin veya kedisinin bir araba altında kaldıktan sonra son nefesini verene kadar yanı başından ayrılmayan eşine defalarca şahit olmuşken, sizin sahte uygarlık kriterleriniz sokaklarınızda insanlar  düşüp ölürken arkasına bile bakmamıştır ve sayamadığımız birçok yaşanan dramlar sizin sahteliğinizi ortaya çıkarmıştır.

- İnsani değerler olarak bizler sizin gerçek yüzlerinizi yanı başınızda Bosna katliamındaki tavrınızla, Çeçenistan’da, Hocalı’da, Doğu Türkistan’da, Türkmen dağındaki zulümleri görmezden gelip sessiz kalmanızla, başınızı kuma gömmenizle zaten biliyorduk.

- Corona’dan sonra hangi yüzle birbirinizin suratına bakacaksınız, yalanlarla bezenmiş hangi medeni kavramları birbirinize ve dünyaya anlatacaksınız?

Artık bütün Dünya maskesiz yüzünüzü gördü, sizler için Medeniyet veya insani değerler; 

Bencillik, Mazlum Milletlerin sömürülmesi ve açlığa terk edilmesidir.

Kanlarının son damlasına kadar bir vampir olarak İnsanlığın emilmesidir.

Türkiye olarak öncelikli yapmamız gereken ; 

- İnsani kriterler adı altında Türk Milletini kendilerine benzetmek çabalarını içeren AB ile müzakerelerin tek taraflı durdurulmasını açıklamaktır.

- Her fırsatta Türk Milletine ihanet eden, insani değerlerin yerlerde süründüğü ve İslamiyetin örselendiği Arap dünyası ile olan diyaloğumuzu tekrar gözden geçirmektir.

- Türkiye olarak, iktisadi ve kültürel Türk Birliği hususunda gereken adımları atmaktır.

Dünyada barış ve huzurun tesis edilmesi, kan ve göz yaşının son bulması için güçlü bir Türkiye liderliğinde Türk Birliğinin kurulması zorunludur.

Atatürk bu konuda bakın ne güzel bir ifadede bulunmuştur.

“Türk Birliği'nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türklüğün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek."

Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yoktur. Kuranı Kerim’in rehberliğinde, önümüzde en güzel ahlak ve hikmet örneği Peygamber Efendimizi, 

Hz. Ebubekir’deki tevazuyu,

Hz Ömer’in adaletini,

Hz.Osman’ın cömertliği ve edebini,

Hz. Ali’nin takva ve cesaretini,

Atatürk’ün akıl ve bilim öncülüğündeki yüksek vizyonunu pusula kabul ettiğimiz takdirde inanıyorum ki kainat, adalet, barış, huzur ve mutlulukla tanışacaktır.

Corana salgınıyla yapılan başarılı mücadelede emeği geçen Sayın Bakanımız başta olmak üzere büyük bir özveriyle çalışan sağlık camiamıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum.

Sağlıklı ve bol bereketli bir hafta temennilerimle…

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 7 ay Önce

Tebrik ederim hocam sizinle çalışan bir hemşire olarak bilgilerinizin ve tecrübelerinizin sadece hastane içerisinde kalmaması tüm Sakarya'ya aktarmanız muhteşem olmuş sayenizde daha da bilinçli bir toplum olma yolunda bi umut oldunuz..

Menteşe beyi
Menteşe beyi - 7 ay Önce

Ağzınıza yüreğinize sağlık.hakki üstün tututup adelet lı olanlara selam olsun

Ender CEVAHİRCİ
Ender CEVAHİRCİ - 7 ay Önce

Hayırlı olsun , çok güzel bir yazı olmuş .İnşAllah herkes gerekli dersleri alır .

Narkoz_Man54
Narkoz_Man54 - 7 ay Önce

Ağzınıza emeğinize sağlık çok başarılı bir yazı olmuş.Düşüncelerinize tereddütsüz katılıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene...

Metin Kaya
Metin Kaya - 7 ay Önce

Yazdıklarınıza yürekten katılıyorum kaleminize ve yüreğinize sağlık

OKAN CLB
OKAN CLB - 7 ay Önce

Hocam kısadan hisse çok güzel bir yazı olmuş tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim slmlar

Gkc
Gkc - 7 ay Önce

Kaleminize ve yüreğinize sağlık, çok akıcı ve güzel bir yazı olmuş, köşe yazılarınızı merakla bekliyor olacağız

ebruberrabektas@hotmail.com
ebruberrabektas@hotmail.com - 7 ay Önce

Muhteşem bir yazı olmuş. Her harfine katılmakla birlikte eksik bulduğum tarafı belirtmek isterim. Türk Birliği yerine Türk İslam Birliği demeyi tercih ederim. Selam ve dua ile