Dağ fare doğurdu

2009’da İsmail Gürses’in başkanlığa talip olduğu dönemde Sakaryaspor’da Bülent Uygun, rüzgarı esmişti. Çok geçmeden mevzunun sadece Sakaryaspor olmadığı ortaya çıktı ve Bülent Uygun bir anda kendini geri çekti.

10 yıl sonra Bülent Uygun bu kez İbrahim Nalbant yönetimin yanında boy gösterdi. Kongre sürecinde Bülent Uygun, Sakaryaspor’la ilgili ciddi projelerinin olduğunu ve İbrahim Nalbant’a tam destek vereceğini kamuoyuna açıkladı.

Yönetimden aldığımız bilgilere göre Bülent Uygun’un yeni sezonda 300 bin Dolarlık destek vereceği söylendi. Transferler, teknik adam ve daha birçok projede Bülent Uygun’un aktif rol oynayacağı açıklandı.  Nalbant yönetimin Bülent Uygun’dan beklentisi bir hayli büyük ve heyecanı yüksekti.

11 Temmuz’daki kongreden sonra iş icraat kısmına geldiğinde Bülent Uygun’un beklentileri karşılayamaması üzerine yönetim içinde kriz oluştu. Ve İbrahim Nalbant ekibi tarafından Bülent Uygun konusunda ciddi ciddi uyarıldı.

Bu kriz ilk olarak teknik direktör seçimi konusunda yaşandı. Bülent Uygun ve yönetim içindeki Uygun tayfası önce Beşiktaşlı Burak Yılmaz2ın babası Fikret Yılmaz’ı istedi. Tepkiler çok olunca Fikret Yılmaz ismi rafa kalktı. Ardından Coşkun Demirbakan ve Abdullah Ercan isimleri gündeme geldi. Bülent Uygun tarafı Abdullah Ercan’ı, yönetimin bir kısmı ise Coşkun Demirbakan’ı istedi. Ancak 300 bin Dolar gelecek beklentisiyle hoca tercihi Abdullah Ercan’dan yana yapıldı.

Transferin açılması için oluşturulacak bütçede Bülent Uygun’un desteği önemliydi. Fakat bu destek beklenen tarihte gelmeyince İbrahim Nalbant yaptığı telefon görüşmesiyle ipleri kopardı. Ardından Bülent Uygun yaptığı açıklama ile transfere yasaklı 6 dosyanın parasını ödediğini söyleyip İbrahim Nalbant’tan desteğini çektiğini kamuoyuna bildirdi.

Tatangalar’ın açıklamasına alınan Bülent Uygun transfere yasaklı 6 dosyayı çözdü ama Sakaryaspor’u 10 yıl sonra bir kez daha yarı yolda bıraktı.

2 yıl top oynamayan Bekir İrtegün ve 1 yıldır boşta olan Volkan Şen’i Sakaryaspor’un gündemine getirdi!

Bülent Uygun’un Bilal Kısa ile anlaşmaya vardığı söylendi. Bilal Bolu’ya imza attı!

Bülent Uygun yönetime 300 bin Dolar sözü verdi denildi; 324 bin TL vererek geri çekildi!

Sakaryaspor’la ilgili büyük projeleri olduğunu söyleyen Uygun, tepkileri bahane ederek 10 günde ortadan kayboldu!

Yani Bülent Uygun’un Sakaryaspor’a destek vereceğine inanmayan kesim bir kez daha haklı çıktı! Kısacası dağ fare doğurdu!

İbrahim Nalbant Yönetimi bundan sonraki süreçte yoluna Bülent Uygun’suz devam edecek. Bülent Uygun cephesinden eli boş dönen İbrahim Nalbant’ın B planı olduğu konuşuluyor. Hayali bütçe Nalbant yönetimini daha göreve geldiği 10 günde zora soktu. İnşallah bundan sonraki süreçte daha iyi işler yapılır.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent uygun
Bülent uygun - 12 ay Önce

Selam vah vah vah zavallı kardeşim benim