Demirspor 1970

Zaman zaman spor sayfalarımızda Adapazarı futboluna hizmetler sunan takımları yazıp spor severleri eski günlere götürmeye çalışıyoruz. Camiadan ve ailelerinden de olumlu görüşler alınca onlar gibi bizde mutlu oluyoruz. Tarihi takımlarımızdan Demirspor’un o yılların en güçlü kadrolarından birini görüyoruz.

Bu fabrika takımımız şehrimizin en sevilen ve rakip takımlarla oynadıkları maçlarda hep centilmenliği ön planda tutan kulüp olarak Demirspor’u anıyoruz. Şimdiki zor şartlara rağmen liglerde yine varlar. Zorluklara göğüs geriyorlar. Her yılda gençler ağırlıklı takım olarak spor severlerin karşılarına çıkıyorlar.

Demirspor camiası sayısız ünlü sporculara kucak açan takımdır. Şampiyonluklara da imza atan kulüptür. Şimdi o güçlü kadroya bir bakıp eskilere gidelim.

Ayaktakiler (Soldan) Teknik Sorumlu Sakaryaspor’da da görevler yapan Rahmetli Gandi Nejdet Demirsel’i görüyoruz. Sağ başta da o yılların sendika Mali Sekreteri ve her türlü takımı çalıştıracak diplomasıyla Jagay Yılmaz Yavaşoğlu bulunuyor. Kadroda soldan ikinci Büyük Vahit, İlhan, Salih, Tuncay, Alpay, Necati, Sarı Yusuf takımın ünlü sporcuları olarak Sakarya spor severlerinin tanıdıkları isimler.

Oturanlar (Soldan) futbolculuk kariyerinden sonra teknik sorumlu olarak çalıştırdığı takımlarda başarılar sağlayan Necip Koçkar, yanında Hasan, Şam İsmail ve Hakkı Kösemen’i görüyoruz. Aramızdan ayrılanların mekanları cennet olsun. Arşiv Necip Koçkar hocamızdan. Necip Koçkar hocamız 1965’te de Balıkesir’de çavuşumuzdu. Adapazarlı hemşerilerimize güzel ağabeylik yapan dostumuzdur. İyi hafta sonları.   

YORUM EKLE