Deprem Konusunda Hemen Şimdi, Yarın Çok Geç Olmadan!

Yazıyı yazmak için bilgisayarımın başına oturduğumda, yazmayı düşündüğüm konu, bu yazıdakinden oldukça farklıydı. İlk birkaç paragrafı yazdıktan sonra meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem ise tüm yazıyı silip en baştan yazmamı gerektirdi.

Önce gelen ses, ardından gerçekleşen sallantı bizi yine, yeni, yeniden deprem gerçeği ile yüz yüze getirdi. Her ne kadar kaçmak istesek de, görmezden gelip yok saysak da hayatımızın en önemli gerçeklerinden biri belki de şu anda deprem riski.

Gerek şu anda bulunduğum İstanbul’da, gerekse memleketim Sakarya’da deprem her şeyden önemli bir konumda olmalı.

Günlük tartışmalara boğulmaktan, gereksiz konularda ayrışmaktansa, hepimizin karşı karşıya olduğu bu tehlikeye karşı birlikte, kararlılıkla mücadele etmeliyiz.

Evet, deprem engellenemez. En azından şimdilik. Ama depremin zararları en aza indirilebilir. Depremin oluşturacağı zarar azaltılabilir.

Bu noktada, şimdiye kadar yatay mimari konusundan taviz vermeyen eski Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na ve bu konuyu her fırsatta gündeme getiren gazetem Yenihaber’in başta Genel Yayın Yönetmeni Sezai Matur olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum.

Yarın değil, hemen şimdi, deprem konusunda yapılması gereken her şey ivedilikle gerçekleştirilmeli!

Yarın, çok geç olmadan....

YORUM EKLE

banner7

banner6