Doğançay Şelalesi yoluna asfalt isteği

Doğançay Şelalesi yoluna asfalt isteği

Önceki gün gazetemize gelen bir okurumuz Doğançay Şelalesi’ne giden yolun düzeltilmesiyle ilgili talebini iletti.

Sakarya’nın turistik alanları arasında Doğançay Şelalesi’nin ilk sıralarda geldiğini belirten okurumuz, “Hafta sonları şelaleye İstanbul, Ankara, Bilecik ve Eskişehir’den ziyaretçiler geliyor. Bu ziyaretçilerin bir çoğu, şelaleye varmadan 2 kilometrelik bir yolun asfaltsız olmasından dolayı köylülere dert yanıyor.

Bu konuda biz birkaç girişimde bulunduk ama, yola asfalt atılmadı. Biliyoruz, bölgenin doğal güzelliği bozulmamalı, ama ziyaretçiler bu konuda bölgenin yapısına uygun bir düzenlemeye gidilmeli” dedi.

Evet okurumuzun talebi böyle. Yetkililere iletmiş olalım.

Engelli çocuklar zorlanıyor

Belediye çözüm bulmalı

Yenidoğan Mahallesi Konuk Sokak sakinlerinden İskender Amcamız, gazetemize geldi. Kendisinin uzun yıllar yurt dışında kaldığını belirten okurumuz, Konuk Sokak üzerinde özel bir rehabilitasyon merkezi olduğunu ifade etti. Bu merkezde 80 engelli öğrencinin eğitim gördüğünü belirten okurumuz, “Bir süre önce sokak ve çevresinde alt yapı çalışması yapıldı. Her yer kazıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kazılan yerler doldurularak bırakıldı. Ancak, merkeze gelen öğrencilerin giriş ve çıkışlarında sıkıntı yaşanıyor. Engelli çocuklar ve aileleri zorlanıyor. Yetkililerin bu kazılan yerleri onarmasını istiyorum” dedi.

Evet okurumuzun şikayetini ilgililere iletelim.

YORUM EKLE