Doğru kadro

Altay maçının ardından kaleme aldığım yazıda mağlubiyetin bir bakıma iyi olduğunu takımda görülmeyen eksikliklerin görülmesi için bir fırsat olduğunu yazmıştım.

Nitekim bu tezimde kısmen de olsa haklı olmak beni sevindirdi.  Haftalardır geriye giden performansı ile Murat Akın kulübeye giderken geçen sene orta sahanın şefi Serdar Ümit Deniz ilk 11'e döndü.

Ramazan Çevik kulübeye giderken Fatih Özçelik de ilk 11'e girdi ancak bana kalırsa Fatih'e 11'de olmak yaramamış. Beklenen görüntünün çok altındaydı. Bu performansı ile ancak bir hamle oyuncusu olabileceği hissine kapıldık. Sonuç olarak Osman Hoca ideal ve doğru bir kadro yapısı ile karşımıza çıktı. Bunu özellikle yazıyorum. Çünkü bu değişiklikleri yapmamış olsaydı bugün yine futbol duayenleri(!) Osman Özdemir istifa yazacaktı.

Sakarya'ya gelen üç rakibimizde de gördüğümüz ve bundan sonra muhtemelen gelen her ekipte göreceğimiz bir şey var ki o da buraya gelen savunma yapmaya geliyor. Çünkü oynanan oyunları da göz önün de bulundurduğumuz zaman erken gol atamıyoruz ve atamadığımız zaman sıkıntı yaşıyoruz içerde bu sıkıntıyı kolay atlatıyoruz ve zar zor da olsa golü buluyoruz ama bu yeterli mi diye sorarsak maalesef değil.

Bu nedenle Sakaryaspor'un daha seri ve tempolu bir oyun ortaya koyması lazım. Eğer tempoyu biz kurgulayarak oynarsak bu oyunu içerde dışarıda alamayacağımız 3 puan yok. Futbolu durarak oynadığımız zaman bu sıkıntıları yaşamamız doğal. Biz bu ufak eleştirileri yapalım yapmasına ama ortada alınmış bir Karagümrük maçı var sonuçta. Bu sebeple emeği geçen oyuncularımızı, teknik heyetimizi ve taraftarımızı canı gönülden kutluyorum ve seri galibiyetlere bir başlangıç olmasını temenni ediyorum.

Şunu da belirteyim doğru bir kadro tercihi ile gelen bu galibiyet sonrası puan farkı lider ile 2 puana indi ve bunun faturası kesilmeli. Nasıl olurda Sakaryaspor 2 puan geriye düşer Osman hoca (!) diyenler olacak. Sakın aldırış etmeyin biz işimize bakalım şampiyon olalım.

YORUM EKLE