Dünya ayakta 

Aslında hafta yazımın başlığı, ‘’Türkiye’siz düzen olmaz’’ idi. Açık söylemek gerekse, o yazıyı, barış pınarı başlamadan bir hafta önce bitirmiş ve o tarihi harekat başladıktan sonra da, bir kaç cümle ekleyip, siz değerli okurlarla paylaşmak niyetindeydim. Ancak gündemin yoğunluğu, coşkusu, heyecanı, buna engel oldu. Ve o yazıyı önümüzdeki haftalara bırakarak, başladım gündemden yeni cümleler çalmaya… 
Barış pınarı başladığı zaman, dünyanın her yerinden gelen tepkileri görünce, gerçekten de, Türkiye olmadan, dünyada bir düzen olamayacağını, bir kez daha anladım. Türkiye ayağa kalktığı zaman, dünyada esen rüzgarın, birden yön değiştirdiğini, Türkiye’nin adaletin sesi, doğrunun sözü zalimin korkusu ve mazlumun olduğunu, çok net bir şekilde görüp, anladım. 
Ve 9 ekim 2019 çarşamba günü, cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, verdiği talimatla, askerimiz Fırat’ın doğusuna girdi ve sınırlarımızı terörden temizliyor. Ordumuzda, benden küçük te vardır, büyük te. Lakin ben, kendini ordumuza ait hisseden, her bir askerimizin, o güzel yüreğinden öpüyorum. Bilin ki, gittiğiniz yol, zorlu ve tehlikeli olduğu kadar, yürüdüğünüz yol, çok kutsal bir yol. Bilin ki, sınırda mücadele ettiğiniz her bir saniye, döktüğünüz her bir damla ter, sonsuz dünyada size yoldaş olacak. Bilin ki; şuan “Türkiye’nin yeniden yükselişi” diye, kutlu bir destan yazılıyor ve bu destanın önsözü, sizin isimlerinizden oluşacak. Bilin ki, terörden temizlediğiniz her bir alan, Haç’a mezar olurken, Hilal’e de, bu dünyada cennet olacak. Ve bilin ki, siz cephede olduğunuz sürece, 82 milyon Türkiye milleti de, dua nöbeti tutacak. 
Harekat başladığı andan beri, sürekli haber izlemeye, kimin, ne dediğini, bu tarihi, bu kutlu Harekat’a dair, kimin, ne tepki verdiğini, takip etmeye çalışıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, talimatı verdi ve o an, tüm dünya ayağa kalktı. Sanki türkiye, PKK’ya değil de, Amerika’ya, Almanya’ya savaş açtı. Sanki Türkiye, YPG’ye değil de, Hollanda’ya, Mısır’a, Arabistan’a savaş açtı. Madem bu Operasyon’a, Türkiyenin kendi güvenliği için yaptığı bu Operasyon’a karşı çıkıyorsunuz, kartları açık oynayın da, bu oyunun galibi, hak mı, yoksa batıl mı olacak hep birlikte görelim. 
Dünya böyle iken, Türkiye’nin içine baktığım vakit ise, milletin yüzünde muazzam bir şeref görüyorum. Onur, gurur, yeni bir dirilişin heyecanını görüyorum. İçimizdeki bazı kişiler, yüzünde olan melek maskesi ile, ‘’sevelim, sevilelim, askerimizin yanındayım ama, kafamda kaygılar var’’ gibi cümlelerle, basitlik yapsa ve bazı televizyon kanallarında, savaşa hayır deyip, teröre umut olan, yayınlar yapılıyor olsa da, şuan Türkiye, millet olarak, bir ve bütündür. 
Evet dünya ayakta. Çünkü askerimiz barış pınarı ile Fırat’ın doğusuna girdi ve yüz yıllık Ortadoğu projesini, Ortadoğu’ya haç dikme hayalini çöpe attı. Dünya ayağa kalktı. Çünkü, ‘’Dünya 5’ten büyüktür’’ cümlesi canlandı ve dünyada olan adaletsizliğe, hudutsuzluğa, hukuksuzluğa mazlumu ezen dünya güçlerine meydan okunuyor. Dünya ayakta. Çünkü, İsrail’in bin yıllık umutları, birer birer bombalanıyor. Ve dünya ayakta. Çünkü yeni bir düzen masası kuruluyor ve Türkiye, o masanın, başında oturmaya hazırlanıyor. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Keriman Yazan
Keriman Yazan - 11 ay Önce

Her kelimesine katılıyorum. Emeğine, yüreğine sağlık kardeşim.

Kadir KÖSE
Kadir KÖSE - 11 ay Önce

Aynen katılıyorum önerim gerçekleri tanıştınız Kalemine Yüreğine sağlik

Mehmed Kahraman
Mehmed Kahraman - 11 ay Önce

EyvaAllah kardeşim
yüreğine emeğine sağlık
Dualarımız daim Başkanımız ve
Mehmetçikler im izle beraber
Elhamdülillah
Bizde İman olduktan sonra
Bizde iman gücü olduktan sonra
Kimsenin gücü yetmez çünki
Rabbimiz doğrularla beraberdir

Lanetlenmiş şeytan tuzak kurar her türlü
Fitne fesat karıştırır küçük sinek gibi mide bulandırır

İlaki tuzak kuranların en hayırlısı
Allah celle cellalluhu dur

Allah'ım mehmetçik lerimzi polislerimizi koru muhafaza eyle
Gizli ordularınla onları kusar ya Rabbim

Allahümme Salli ala seyyidina Muhammed

Mustafa Cerrah
Mustafa Cerrah - 11 ay Önce

Çok doğru.bugün TÜRKİYE Dünyanın vicdanıdır.

Ayşe Vildan Yetişken
Ayşe Vildan Yetişken - 11 ay Önce

Tebrikler Genç!
Başarılarının devamını dilerim.
Senin gibi güzel yürekler çoğalsın duamla selamlarım seni.

Oktay Şahin
Oktay Şahin - 11 ay Önce

Yazini severek okudum,güzel ve yerinde bir tesbit.

Cengiz Erdoğan
Cengiz Erdoğan - 11 ay Önce

Öncelikle meslek hayatında başarılar dilerim içinde bulunduğumuz döneme vurgu yapan analiz yazınız çok hoşuma gitti yeni bir çağ açıldı bu çağın gerçeklerini anlayıp anlata bileceğin umuduyla, hoşça kal

F.E.
F.E. - 11 ay Önce