Dünya kılıfını yırtıyor

Bugün, sürekli dönen, her noktasında farklı hayatlar olan, acıyı, mutluluğu, huzuru, hüzünü içinde barındıran, dünyayı koydum masamın üstüne. Dünya, çok kalabalık yine. Avazı çıkana kadar gerçekleri haykıran, çaresizlere çare olup, garibin gözündeki yaşı silen de var, sessiz kalıp, haksızlığa göz yuman, müslüman kanı içenlere servis yapan, islama ihanet edenler de. 
Dünya, bir tek yuvarlak oluşu hariç, her şeyi ile yeniden şekilleniyor adeta. Masamın üstünde duran dünya, “önümüzdeki yaşanacak zaman, çok farklı olacak’’ dedi bana. “söylemler değişecek, fikirler değişecek, dost, düşman olurken, düşman, her yere nefret tohumları ekmeye devam edecek’’ dedi. Dünya, konuşmaya doymuyor. Adeta. Dünya, “ben değişiyorum’’ diyor.
Dünya’nın dile getirdiği, bu cümleleri, uzun uzun düşünmeye başladım. Ve başlığı haykırıyorum. ‘’Dünya, kılıfını yırtıyoooorr’’ diyorum. ‘’Dünya, üstüne yeni bir elbise giyiyooorr’’ diyorum. Çünkü, okuduğum haber ve yazılar, izlediğim söyleşi ve analiz programları, cahil akıl, cahil gözüm ile takip edip, her noktasını anlamaya çalıştığım, Türkiye ve dünya gündemi, bana, yaşanacak zamanın, çok farklı olacağını söylüyor.
Evet, dünya, yeni şekil alıp, üstüne yeni bir elbise giyiyor iken, dünya kiracıları olan bizler de, aklımızı zorlayıp, yoracak değişik şeyler yaşayacağız. Gerçekten de, dünyanın tam ortasında, bir değişim savaşı başladı. Ve bu değişimin, daha doğrusu, bu değişim savaşının başlangıcını, 15 temmuz 2016 gecesi, dünya gücü olan, Amerika’yı yere seren Türkiye ve Türk milleti yaptı. 16 temmuz 2016 sabahı olayın heyecanı ile farkına varamasak ta, o sabah güneş, bir savaş dünyasına doğru. Kabul, şimdilik bu savaşın, askeri, silah sesi, bomba sesi yok. Ve umuyorum ki, Allah’ın yardımı, duaların gücü ile, hiç bir zaman olmayacak. Ancak, dünya renk değiştirir iken, dost ve düşman safları yeniden şekil alıyor iken, ABD, Kudüs kararı ile, ıslama açıktan kin, nefret, düşmanlik besliyor iken, her ne kadar kararı,  Birleşmiş Milletler Kurulu ret etmiş olsa, Türkiye önderliğinde, Amerika bir kere daha yere serilmiş olsa da, başta Suudi Arabistan olmak üzere, bazı İslam Ülkeleri, bu karara sessiz kalıp ihanet ediyor iken, silah sesi yok, bomba sesi yok diye, kimse bu sessiz savaşı inkar edemez.
Dünyanın kılıfını yırtmaya başladığı bu süreç, ne şekilde son bulacak bilemiyorum. Dünyanın yönetmeni, senarist olan Yüce Rabbim, nasıl hayırlı bir son yazacak, yaşayıp göreceğiz. Benim tek korkum, Cumhuriyetimizin, sonunun da, Osmanlı’ya benzemesi. Ancak, biz Türk Milleti olarak, islamın son umudu Türkiye olarak tek ses, tek nefes olursak, benim korkum da boşa çıkacak.
Evet, miladi takvime göre, 2017 yılının son yazısı düştü kalemden. Belki önümüzdeki yeni yıllar, dünyanın kılıfını yırtıp, yeni bir giyişini izlediğimiz zor ve tarihi yıllar olacak. Ve inanıyorum ki önümüzdeki yıllar, Allah’ımın yardımı masumun duası ile, bu dünya, zalime zindan, mazluma bahar olur. Huzur dolu, sağlık dolu, umut dolu ve islam dolu hayırlı yıllar.

YORUM EKLE