Ebubekir Sofuoğlu diye bir adam

Çok saf biri diyeceğim önündeki ünvana baktığımız zaman…  Ama böyle bir şey demeye de hakkım yok...

Bu adam kendini nasıl gündem yapacağını ve gündemde nasıl tutacağını biliyor demek kalıyor sadece.  Uygulanmak istenen bir projenin iyi bir sözcüsü de denebilir belki de...

Bu profesör her konuda ahkam kesiyor.  Tarih biliyor, din ilmi biliyor, Siyaset, bürokrasi, ekonomi, bilişim, sağlık, psikoloji biliyor, sanat biliyor, sosyoloji, kültür, tarım biliyor, biliyor da biliyor. Bilmediği tek şey üniversitede öğrencilerine ders vermek galiba

Bu profesörün döktüğü incilere gelelim bir de:

Zamanını Sakarya İl Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkında ettiği laflar,

“Eşi Zaman medya gurubu Genel Müdür yardımcısının arkadaşı olur. Sayın Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü: Aydın İl Milli Eğitim Müdürü iken FETÖ’den cezaevinde yatmış birinin restoran olan ……’da resmi yemekler verdiniz mi vermediniz mi”? diye Pervin hanıma sorar.

Pervin hanıma sorar da, Zaman Gazetesi Genel yayın yönetmeni Hüseyin Gülerce hakkında ağzından çıkan tek laf olmaz.

Keza İstanbul sözleşmesi içinde Sofuoğlu” kan dökülecek” dedi. “4 ve 45. maddede ‘çocuk aile tarafından baskı görüyorsa ailesinin elinden alınır’ diye bir ifade var. Cinsel yönelim kendiliğinden oluşmuyor, medyayla; iletişim araçlarıyla, televizyon dizileriyle, reklamlarla, sosyal medyayla çocukları teşvik edip özendiriyorlar” demiş Sofuoğlu.

Ne tuhaftır ki tarikat liderleri, şehler, şıhlar cami imamları çocuklara cinsel istismarda bulunduklarında bu hocamızın dilleri tutuluyor sesi kesiliyor. Diyanet İşleri başkanı abuk sabuk konuşurken siz hiç Sofuoğlu’ndan açıklama duydunuz mu?

Aynı şekilde Sultan Abdulhamid hakkında verdiği bir söyleşide de; "Google'ı Abdülhamid buldu" iddiası, sosyal medyanın bir numaralı gündemi olmuştu.

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Koronavirüsle ilgili yaptığı bir paylaşımda, "Bizi aç kalmakla tehdit etmeye çalışıyorlar" Koronavirüs bir sebeptir. Asıl sonucunu bekleyin. Aşı takacaklar, çip takacaklar. Bitcoin devreye girecek. Dijital bir dünyaya geçeceğiz. Virüs nedeniyle insanları evlere tıkadılar. İnsanların bağımsızlığını ellerinden aldılar Küreselciler, bizi bize kırdırıyor. Ülkeler ekonominin çarklarını yeniden çevirmeye başlayınca birileri çıkıp 'Yeni dalgalar gelecek' diyerek insanlığı korkutuyor. Hedefi nedir? İnsanları içeride tutup sokağı karıştırmaktır” diyerek tam bir sağlıkçı, bilişim uzmanı aynı zamanda da ekonomist hemde sosyolog bir tablo çiziyor.

Bir televizyon programına konuk olarak katıldığında da  Sofuoğlu, "Erdoğan iktidardan düşerse toprak bile kaybedebiliriz" dedi. Ve Reisine ne kadar bağlı olduğunu açıklayarak Rektörlüğe de göz kırptı.

Sofuoğlu, Başkanlık Sistemi gündeme geldiği günlerde de Başkanlık sistemi diktatörlüktür diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na” Dndy (???????) Kemal diyerek” siyaset bilimini de bildiğini ispatladı.

Sofuoğlu Ayasofya hakkında "Camide fahişe olur mu? Fakat, ikonlar ortadan kaldırılmazsa Fatih'in emaneti Ayasofya, Fahişe ZOE ile fahişenin sergilendiği dünyadaki ilk cami olacak. Bu yönüyle emanetine saygısızlık yaptığımız Fatih'in, ortadan kaldırdığı ikon yani putları koruma saçmalığına bir son verin artık" ifadelerini kullanarak Ahlak bilimi tezini de tamamlamış oldu

Sofuoğlu bir kez de Adapazarı’nın kurtuluşu törenlerine atfen “Adapazarı işgal edilmemiştir” diyerek bu güne kadar bilinen tarihi ters çevirerek ülkedeki tarihçilere de ders verdi.

Ebubekir Sofuoğlu bir kez de, Başörtülü genç piyanisti hedef aldı. “Büşra Kayıkçı'nın başörtülü şekilde piyano çalmasının yanlış olduğunu savunup “Kıyamet alametleri!  Mesela; Alkol gurmeliği gibi bir festivalde de finale kalan bir başörtülü görecek miyiz? “ diyerek din ilmini de tamamlamış oldu.

Büşra Kayıkcı hakkında attığı Tweete karşı Sakarya TÜGVA Başkanı Akif Adnan Dizer bey de aşağıdaki Tweeti atarak Sofuoğluna yanıt verdi.

“Siz kimsiniz ? Faydalı ilminizden (?) istifade etmek isteyen, sizinle aynı şehirde yaşayan bir grup talebeden 1 saat için 4000 ₺ isteyen siz gibilerden olmaktansa, yok olmayı yeğ tutarım.”

Bu Profesör sağa sola ona buna laf atarken bu gidişata dur diyecek bir yetkili yok mu ? Bağlı olduğu Sakarya üniversite Rektörü, Senatosu, bir disiplin kurulu, disiplin yönetmenliği de mi yok ?

Bende Sofuoğlu’nun Ayasofya açıklamadan sonra Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın Savaşan’a sormuştum: “Siz bakkal gibi Profesörlük mü satıyor musunuz ? Üniversitenize bağlı her hoca ilgili ilgisiz her konuda açıklama yapma yetkisi var mı ?” diye. Rektör de dolaylı cevaplar vermişti. Sayın Savaşan bir soruşturma geçirmeden, İnşallah personeli hakkında yazılı bir açıklama veya işlem yapar bir gün.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Yılmaz
İbrahim Yılmaz - 2 hafta Önce

Aynı yazıyı ersan şen içinde yazında göreyim sizi ersan şen denen zat sofuoğlundan daha vahim şeyler söylüyor her gece televizyonlarda ona niye gıkınız çıkmıyor

Gasteci̇
Gasteci̇ - 4 gün Önce

İşinize geldiği gibi yazmışsınız kenan bey. bir daha yazmamanız dileğiyle. iyi günler