71 öğretmenden eğitim platformu

Türkiye’nin farklı illerinden 71 öğretmen anasınıfından liseye kadar bütün öğrencilerin yararlanabileceği bir online eğitim platformu kurdu. Öğretmenler uzaktan eğitim için bir araya geldi.

71 öğretmenden eğitim platformu

sakaryayenihaber.com-Merve KURTULAN

Kovid-19 pandemi süreciyle birlikte başlayan uzaktan eğitim döneminde tüm öğrencilerin yararlanabileceği bir eğitim platformu oluşturmak için kurulan Türkiye Uzaktan Eğitim Akademisi (TUZEA) sanal eğitim platformu aynı zamanda Türkiye’nin ilk bitmoloji okulu olma özelliğini taşıyor.

‘EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ’

Sınıf öğretmeni olan Mehmet Altay tarafından kurulan ve sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen platform için bir araya gelen 71 öğretmen Ağustos ayından bu yana proje için teknoloji eğitimi alıyor. Eğitimde fırsat eşitliğini hedefleyen Türkiye Uzaktan Eğitim Akademisi (TUZEA) sanal eğitim platformunda çeşitli konu anlatımı ve öğretici etkinlik videolarıyla, ders kaynakları ve eğitici içerikler yer alıyor.  

“EĞİTİMİN EN GÜZEL HALİ”

Tüm çocuklar ve gençler için eğitici ve yaratıcı içeriklerin yer aldığı bir uzaktan eğitim platformu oluşturmak için heyecanla çalıştıklarını ifade eden proje ekibinden Matematik Öğretmeni Nazmiye Girşen Yücel TUZEM hakkında şunları söyledi, “Şimdi binlerce yürek tek bir yürekte atıyor. Türkiye Uzaktan Eğitim Akademisi. "Ben " değil "biz" diyebilen, ülkemdeki her öğrenci benim öğrencimdir diyebilen eğitim gönüllülerinin buluşma noktası. Mehmet Altay hocamızın fikri ve öncülüğü ile Türkiye'de 71 gönüllü, yenilikçi öğretmen bir araya gelerek eğitime sanal nefes olduk. Harika bir ekip ile Türkiye'nin ilk bitmoji okulunu açtık. Her şey hazır, kullanımı çok basit, farklı içerikler, oyunlarla öğretim, uzaktan eğitimin en güzel hali. Hedefimiz tüm ülke çocuklarımızı kendi öğrencimiz gibi görüp eğitimde eşitliği sağlamak. Bu uzaktan eğitim sürecinde her yüreğe dokunabilmek.”

TUZEA internet sitesine ulaşmak için: https://sites.google.com/view/tuzea/home

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 12:59
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER