“Açılan eğitim makasını kapatacağız”

Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Yalçın Sevindik ayağının tozu ile projelerini anlattı

“Açılan eğitim makasını kapatacağız”

Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar’ın görevden alınmasının ardından boşalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Yalçın Sevindik, Gazetemiz Kocaali Muhabiri Sadettin Vurgun’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

AÇILAN MAKASI KAPATACAĞIZ 
Kocaali’de eğitimde büyük bir makas açıklığı bulunduğunu ifade eden yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Sevindik, “eğitimde meydana gelen açığı kapatmak için kolları sıvayacağız. Pazartesi gününden itibaren izinden dönecek arkadaşlarımızla durum değerlendirmesi yaparak çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

KISA SÜREDE BAŞARI YAKALARIZ
“Okul müdürü arkadaşlarımdan, öğretmenlerimizden en büyük ricam sadece dokunuş yapmaları olacak” diyen Sevindik; “öğrencinin benim dersimi sevmesi için öncelikle beni sevmesi gerekir. Yeter ki öğrenci öğrenmeye hazır hale gelsin. Biz öğrencilerimize onların için endişe duyduğumuzu hissettirirsek hem bizleri hem dersini sever, zaten gerisi çorap söküğü misali gelir bu şekilde başarıyı yakalayabiliriz” dedi.

VEFA BORCUM VAR 
Sakarya’nın diğer ilçeleri ile kıyaslandığında Kocaali’nin eğitim seviyesi işimizin zor olduğunu, beklentilerin büyük olduğunu biliyoruz” diyen Yalçın Sevindik; “biz ekip olarak yola çıkacağız. Sağlıklı sağlam adımlar atacağız, buraya çalışmaya hizmet etmeye geldik gençlerimize Kocaalimize faydamız olsun diye geldik. Zorunlu hizmet kapsamında olmanın avantajı olacak. Her türlü öğretmenimiz var, başarısız olmanın mazereti yok. Burası tatil bölgesi ama ben buraya tatil yapmaya gelmedim, ilerde görevim bittiği zaman hayır duasıyla anılmak istiyorum. Kocaali’ye olan vefa borcumuzu ödemek istiyorum” dedi.


İLK HEDEFİM YAPAY ZEKA SINIFI
Teknoloji çağında yaşadığımızı ve yapay zekanın önemine değinen Sevindik; “Yaşadığımız teknoloji çağında mühendislik gibi alanların bile yapay zekanın altını oluşturmaya başladı. Artık birçok sektörde yapay zeka kullanılır hale geldi ve müthiş bir istihdam alanı oluşacak. Yakın gelecekte bu yüzden geçlerimizi bu programla tanıştırmayı planlıyoruz. Türkiye’de benzeri olmayan yapay zeka programını daha önce Müdürü olduğum Sakarya Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un görev vermesi ile projelendirilerek stratejisini Bakanlığımızla paylaşmıştık ve iki sınıfımızda uygulayıp, güzel sonuçlar aldık. Bazı öğrencilerimizin akedemik derslerinde çok başarılı olmayabilirler ancak yapay zekaya ilgilidir, isteklidir. Bizler bu öğrencileri tespit edip hiç olmazsa kulüp bazında bile olsa başlayacağız” dedi.

NABZA GÖRE ŞERBET

“Öğretmenler işe gidiyorum diye evden çıkmaz okula gidiyorum der” diyen Yalçın Sevindik; “geride bıraktığım 25 yıllık öğretmenlik hayatımda bir gün mazeret izni kullanmadım hiç rapor almadım hep severek hep isteyerek yaptım. Kutsal bir meslektir öğretmenlik. Hz. Ali’nin “bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum “dediği, Mustafa Kemal Atatürk’ün “muallimler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözünün gereğini yerine getirebilmektir öğretmenlik. 25 sene önceki öğretmenliğin mantığı artık tedavülden kalktı. Jenerasyon artık değişti, bizler de bölgeye göre, kitleye göre yani nabza göre şerbet vererek eğitim vereceğiz. ‘Allah sizin çocuklarınıza da sizin gibi öğretmen nasip etsin’ dendiğinde ‘Amin’ diyorsak eğer, görevimizi layıkıyla yapıyoruz demektir.”

SAMEK BİNASINI GEZDİ

Kocaali İlçesi’nde açılan SAMEK Kursunu da ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Sevindik, Kurs Müdürü Aykut Tiryaki’den bilgiler aldı. 
500 ön kayıtla pandemiden önce 300 öğrencinin eğitim almasından dolayı çok mutlu oluğunu böyle bir yatırımın karşılık bulmasının umut verici olduğunu belirten Sevindik; “Kocaali’ye Samek kursunun açıldığını duymuştum ancak bu kadar kapsamlı bu kadar modern olduğunu bilmiyordum. Emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ederim. İnsanın böyle bir yerde öğrenci olası geliyor. Bu kursların İlçemize büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Sadettin VURGUN


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 13:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Önder
Önder - 2 hafta Önce

Nihayet gözün aydın Kocaalim

Cemile
Cemile - 2 hafta Önce

Veliler içinde bi proğram yapması lazım

Emin
Emin - 2 hafta Önce

Dibe çakılan sıralamadan kurtuluruz inşAllah

Ali B.
Ali B. - 2 hafta Önce

Başarılar diliyoruz. Kocaali ye hayırlı olsun.

Emre Koç
Emre Koç - 1 hafta Önce

Kocaalinin artık özürü kalmadı. Denizcilik Yüksek Okulu bu sene açılıyor, Milli Eğitim Müdürü nihayet değişti, SAMEK kursları başladı.
Bundan sonrası oranın yaşayanlarına kalıyor.
Ruhlarına ki tembelliği yene bilecekler mi?
Fındık geliri kabusundan kurtulup yeni imkanlar arayacaklar mı?
Yoksa aynı kafa, aynı sohbet yola devam edip, düşüne bilen, sorgulayan herkesi koyacaklar mı?

Osman
Osman - 2 hafta Önce

Allah yardımcısı olsun kolaylıklar diliyorum

Nurdan sarı
Nurdan sarı - 2 hafta Önce

Kocaali nin çocuklarıyla neden olmasın süper fikir yapay zeka

SIRADAKİ HABER