AGD 'Tecrübeye Sor' kariyer derslerini başlattı

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Üniversite Komisyonu öğrencileri tarafından “Tecrübeye Sor” sloganıyla kariyer dersleri başlatıldı.

AGD 'Tecrübeye Sor' kariyer derslerini başlattı

İnternet üzerinden gerçekleştirilen eğitimin ilk konuğu Av. Ali Fethi Gürler oldu. Cuma aksam 21.00’da @agdsau instagram hesabından yayınlanan programda Av. Ali Fethi Gürler hukukta merak edilenler hakkında konuşma gerçekleştirdi ve canlı yayında gelen soruları cevaplandırdı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, Koronavirüs salgınından dolayı dışarı çıkamayan vatandaşlara farklı projelerle hizmet vermeye hız kesmeden devam ediyor. İnternet üzerinden canlı olarak verilen eğitimlerde, üniversite öğrencilerinin hayatlarının en önemli aşamalarından biri olan kariyer planlamalarına yardımcı olmak hedefleniyor.

BAŞARININ İLK ŞARTI MESLEĞİNİ SEVMEK

Tecrübeye Sor” sloganıyla başlatılan programın ilk konuğu olan Av. Ali Fethi GÜRLER, “İş hayatında başarılı olmanın yolu, mesleğini ve görevini sevmekten geçer. İleride hangi mesleği icra ederseniz edin, o işi hakkıyla severek, özümseyerek sürdürün. Başarısız insanlar da yaptığı işi sevmeyen ve yük olarak gördüğü, işini özümsemediği için mutlu olmayan insanlardır ama belki de çok para kazanan insanlar da aslında başarısız insanlardır. Bundan dolayı ilk adım ve en önemli adım hangi mesleği tercih edersek edelim yapacağımız işi sevmemiz çok önemli. Başarının ilk şartı mesleğini sevmektir. Ancak bu taktirde üzerimize düşen görevi hakkıyla yerine getirebiliriz.

İŞE KENDİNİZDEN BAŞLAYIN

Hayatınızı planlarken kendinizi unutmayın. Sizin için en uygun mesleği seçebilmeniz için önce kendinizi iyi tanımanız gerekir. Hiçbir uzman hiçbir bilirkişi sizi sizden daha iyi tanıyamaz. Her şeyden önce hayat dair beklentilerinizi bir kenara yazın ve bunların hangileri sizin için vazgeçilmez bunları tespit edin. Göreceksiniz ki bir süre sonra geleceğe dair bir perspektif edineceksiniz. Bu bakış açısı ileride mutsuz olmayacağınız bir meslek tercihi yapmanıza faydalı olacaktır.” dedi.

Avukatlık mesleğinin halkın hak arama özgürlüğünün sesi olduğunu dile getiren GÜRLER, Bu özgürlükleri yaşama pratiklerine dönüştürecek olanlar avukatlık mesleğini seçecek olan siz kıymetli gençler olacaksınız.” ifadelerini kullandı.

GELECEĞİMİZE BİRLİKTE YÖN VERECEĞİZ 

Kariyer dersleri ile gençlerin geleceğe dair bir bilinç geliştirmelerini hedeflediklerini söyleyen Üniversite Komisyonu Başkanı Ahmet İnan: “Üniversite yıllarında ciddi emek sarf eden gecesini gündüzüne katan arkadaşlarımızın yolun sonunda yanlış meslekler seçerek bütün bir hayatı pişmanlıkla geçirmelerini istemiyoruz. AGD üniversite gençliği olarak hedef kitlemize bu zamana kadar çok farklı etkinliklerle faydalı olmaya gayret ettik. Tecrübeye sor projesini de aynı ciddiyet ve gayretle başlattık. Temennimiz çeşitli meslek dallarıyla seminerlerimizi devam ettirip aynı sırayı paylaştığımız arkadaşlarımıza yardımcı olmaktır.” diyerek proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER