Ahmet Akkoç, yeni eğitim dönemine hazır 

Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu Müdürü İlyas Kahya, yeni eğitim-öğretim yılında salgına karşı aldıkları tüm tedbirler çerçevesinde hazır olduklarını söyledi 

Ahmet Akkoç, yeni eğitim dönemine hazır 

Serkan ÖZAY'ın haberi 

Kovid-19 salgınına karşı tedbir amaçlı, yeni eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı 21 Eylül’de ilk olarak okul öncesi ve 1’inci sınıflar için yüz yüze eğitimi başlattı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunarak 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıflarda da yüz yüze eğitime geçileceğini açıkladı. Öğrenciler 12 Ekim’de okula gidecekken, okullarda salgına karşı tüm tedbirler sıkı bir şekilde alındı. 
 
‘TÜM TEDBİRLER ALINDI’ 

12 Ekim Pazartesi günüyle birlikte yeni eğitim-öğretim yılında salgına karşı tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu Müdürü İlyas Kahya, “Bakanlarımızın talimatları, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yönlendirmesiyle okulumuzu temiz ve hijyen bir şekilde eğitim-öğretim hazırlanması için gerekli çalışmalar yaptık. Okulumuzun temiz ve hijyen belgesi alması açısından da çalışmalarımızı yaptık. Salgına karşı okulda bulunması gereken bütün malzemelerimiz hazır” dedi. 

‘BİLGİLENDİRMELER YAPILIYOR’

‘Velilerimizle iletişim kurduğumuz sosyal medya ağlarında bilgilendirme yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” diyen müdür Kahya, “Okula çocuğunu ziyarete gelen velilerimize ve öğretmenlerimizin her sabah ateşini ölçüp, içeri alıyoruz. Pazartesi gününden itibaren güvenlik kulübemizde el hijyen dezenfektanlarımız olacak. Çocuklar orada ellerini dezenfekte ettikten sonra içeriye alınacak. Sağlıklı bir şekilde sınıfta oturmalarını sağlayacağız. Sınıf öğretmenlerimiz ve sınıf annelerimiz vasıtasıyla gerçekten mağduriyet yaşayan evinde internet olmayan bilgisayar olmayan öğrencilerimizi tespitini yaptık. Bu konuda çocuklarımızın bilgilerini Milli Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla bakanlığımıza bildirdik. Elimizde listeler mevcut. Bakanlığımız bize gönderdiği zaman gerçekten mağduriyet yaşayan öğrencilerimize tabletlerini ileteceğiz” diye konuştu.

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE