Akyazılı öğrencilerden sevindiren başarı

Akyazı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘fark oluşturan öğrencilerimiz”  adlı projede elde ettiği başarı sevindirdi. 

Akyazılı öğrencilerden sevindiren başarı

Sakarya’yı temsil eden tek okul konumunda olan Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Müdür yardımcıları Turhan Turan’ın danışmanlığında Havva Sevde Bayrak ve Ceren Yüksel tarafından geliştirilen eklem diz robotu ile hastaların hareket kabiliyetlerini artıracak olan bu proje değerlendirmeye layık bulundu ve sunuma alınan tek proje oldu..
Projede dize takılan aparatla eklem rahatsızlığı olan kişilerde diz bölgesine uygulanan kuvvetin azaltılması, fizik tedavi uygulamasında bilimsel olarak diz egzersiz programları yapılıyor ve bu uygulamayla da hastaların diz büküm açıları ayarlanıyor ve rahat hareket etmelerini sağlanıyor ve tedaviye olumlu katkı sağlıyor.
Bahse konu olan projede öğrencileri tarafından geliştirilen eklem diz robotunun Bakanlık nezdinde kabul görmesi ve Sakarya’yı temsil edecek olan tek proje olması okul yönetimine de sevindirdi ve mutlu etti. İdareden yapılan açıklamada  öğrencilere ve emek verenlere teşekkür edildi. KENAN CERTEL
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER