Aykut Yiğit Ortaokulu Yazar Fahri Tuna'yı ağırladı

Aykut Yiğit Ortaokulu, Yaratıcı Yazarlık Proje Çalışması kapsamında Sakaryalı araştırmacı yazar Fahri Tuna'yı ağırladı

Aykut Yiğit Ortaokulu Yazar Fahri Tuna'yı ağırladı

Yaratıcı Yazarlık Proje Çalışması kapsamında Yaşa'yan Portreler(2015), Kırk Güzel İnsan(2017),Osmanlı Medeniyetinin İzinde 40 Şehir Portresi(2019) gibi kitapların yazarı, SSŞB Kültür Daire Başkanlığı yapmış, GAP'ta ve Balkanlar'da danışmanlık görevinde bulunup birçok kültürel etkinliği imza atmış, Yedi İklim, Dergah, Türk Edebiyatı gibi birçok dergide portre ve deneme yazmış olan Yazar Fahri Tuna Aykut Yiğit Ortaokulu'nda öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Tuna,  öğrencilerin büyük bir ilgiyle  sorduğu sorulara cevap vererek yazarlık tecrübelerini, yazar adaylarına yönelik önerilerini ve kitaplarıyla ilgili merak edilenleri öğrencilerle paylaştı. Okumaya, yazmaya, kültüre, kültürü yaşatmaya büyük önem veren ve bunun da ancak iyi yetişmiş gençlerle olabileceğini düşünen  Fahri Tuna, gerçekleştirmiş olduğu bu söyleşiyle  öğrencilere dolu dolu bir deneyim yaşattı. Türkçe öğretmeni Serap Günaydın Bayram ve birbirinden başarılı çalışma grubu öğrencileri, programın çok yararlı geçtiğini belirterek Yazar Tuna’ya memnuniyetlerini ifade ettiler. 

Okul Müdürü Muhterem Altın,  proje kapsamında yazarların öğrenciler ile buluşmasının devam edeceğini belirterek, okuma yazma atölye çalışmaları ile sorgulayan gençler yetiştirmeyi arzu ettiklerini  söyledi ve projede yer alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Muhterem Altın, ayrıca, okullarında ağırladıkları Yazar Fahri Tuna’ya öğrencilere sunduğu katkıları için  teşekkür etti.  

Program sonunda kitaplarını imzalayan Yazar Tuna, Aykut Yiğit Ortaokulu’nda  olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, Türk gençliğine her zaman sahip çıkacaklarını ifade etti.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER