“Bilim ve medeniyet ilişkisi semineri” yapıldı

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin koordinasyonunda hazırlanan ve Prof. Dr. Murat Tosun’ un eğitmenliğinde yürütülen “Bilim ve Medeniyet İlişkisi Dünya ve Türkiye” semineri gerçekleştirildi.

“Bilim ve medeniyet ilişkisi semineri” yapıldı

POZİTİF BİLİMLERİN ÖNEMİ

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma Birimi Koordinatörü/ Namık Kemal Ortaokulu Matematik Öğretmeni Tuğba Dündar’ın moderatörlüğünü yaptığı, Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü Prof. Dr. Murat Tosun’ un eğitmenliğinde online olarak gerçekleştirilen seminere idareciler ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.

“Dünya ve Türkiye” kavramlarının dünden bugüne bilim serüvenin içerisinde edindiği yeri, matematik biliminin doğuşu, gelişimi, günümüzde geldiği noktayı, pozitif bilimlere gereken önemin verilmesi, yeniliklerin getirdiği yeni yaşam koşullarını anlamak, yorumlamak ve bu yeniliklere uyum sağlamak, adına düzenlenen seminerin, amacına ulaştığı yorumları yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü Prof. Dr. Murat Tosun; yapılan araştırmalardan yola çıkarak kaliteli bireyler yetiştirmek için iyi ve ciddi bir planlama gerektiğini belirterek, “Milleti ayağa kaldıracak, şahlandıracak olan eğitim, eğitimi de en güzel şekliyle gerçekleştirecek olan öğretmenlerdir.” dedi.

ONLİNE SEMİNERLERE DEVAM

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “Bilim ve Medeniyet İlişkisi Dünya ve Türkiye” seminerinin, Adapazarı ilçesinde görev yapan öğretmenler için farkındalık oluşturma adına düzenlendiğini, çalışmaya gösterilen yoğun ilginin sevindirici olduğunu belirterek, seminerdeki destek ve katkısından dolayı Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü Prof. Dr. Murat Tosun’ a teşekkür etti.

Bakırtaş; zorlu salgın sürecinde yüz yüze yapılamayan mesleki gelişim çalışmalarının online olarak en kapsamlı ve en faydalı şekilde yürütülmesinin amaçlandığını belirterek, “Yenilikleri yakından takip etmek, mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine katkıda bulunmak adına öğretmenlerin her daim yanındayız .” dedi.

YORUM EKLE