“Çocuklarımızı bekliyoruz”

İlimiz genelindeki tüm okulların eğitim öğretim yılına hazır olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Yüzlerinde tebessüme vesile olmak için, makamların en güzeli yüreklerinde yer edinmek için kucağımızı açtık, çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

“Çocuklarımızı bekliyoruz”

ERDEMLİ ŞAHSİYETLER
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek 
öğretmen, veli ve öğrencilere yönelik mesaj yayımladı. Eğitimin asıl unsuru, erdemli bir toplumu inşa edebilmek adına erdemli şahsiyetler yetiştirmek olduğunu söyleyen Durmuş; “Eğitim; iyiyi, doğruyu ve güzel olanı aramak gayesiyle yapılan, beşikten mezara kadar süren bir yolculuktur” dedi.

GELECEĞİN MİMARLARI
Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur ve bu vatan çocuklarımız için cennet yapılmaya layıktır” sözünü hatırlatan Durmuş’un mesajı şöyle;
“Birbirinden Kıymetli Öğretmenlerimiz; Ne zaman ki biz ülkemizde çocukların teneffüse çıkış hızıyla derse giriş hızı arasındaki farkı kapatırız, işte bizim okullarımız o zaman gerçek eğitim yuvalarına döner ve Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘Şehirlerin bir kimliği var’ sa okulların da bir kimliği olmasına imkân sağlar. Ülkemizin geleceğinin mimarları olduğunuza inancımız tamdır. Bu münasebetle öğrencilerinize bilgiyi aktarmak kadar bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğinizden, çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, hedefine emin adımlarla yürümesini bilen bireyler olarak yetiştireceğinizden kuşkumuz yoktur. Bu, zor fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum.

HASSAS DENGE
Çok Değerli Veliler; Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği ve toplumda olgunlaştığı gerçeğinden hareketle bin bir fedakârlık ve özenle büyüttüğünüz yavrularınızın geleceğe hazırlanmasında öğretmenlerimizle sürekli iş birliği içerisinde olacağınıza inanıyorum. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz. Onlara güvenmeniz, güven vermeniz, başarısızlık durumlarında onlara umut aşılayıp onları hayata bağlamanız gerekmektedir. Avucunuzda tuttuğunuz kuş gibidir yavrularınız; ellerinizi çok açarsanız kaçırır, çok sıkarsanız boğarsınız onları. Bu hassas dengeyi çok iyi gözeteceğinize yürekten inanıyorum.

GÜNEŞ OLARAK DOĞACAK 
Umudumuz, Geleceğimiz, Sevgili Çocuklarımız; Paylaşmayı, yardımlaşmayı, başarıya arkadaşlarınızla el ele yürümeyi öğrendiğiniz okullarınızın açılmasının sevincini yaşadığınızı biliyor ve mutluluğunuzu paylaşıyorum. İnanıyorum ki gelişen dünyanın gereklerini uhdesinde barındıran eğitim yuvalarınızda ülkemizin ve milletimizin ufuklarını aydınlatan birer güneş olarak doğacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceksiniz. Bu süreçte; insanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet olduğunu aklınızdan bir an olsun çıkarmayacağınızdan eminim. Her birinize üstün başarılar diliyor ve sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 12:16
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER