Cumartesi günü ter dökecekler

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde gerçekleştirilecek 2020 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 5 Eylül Cumartesi günü saat 10:00'da yapılacak.

Cumartesi günü ter dökecekler

sakaryayenihaber.com -

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan İOKBS için Sakarya genelinde 16 ilçede, 49 okulda, 674 salonda yapılacak sınava 5, 6, 7 ve 8. sınıflar ile hazırlık 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören 12 bin 300 öğrenci katılacak.

TEDBİRLER ALINDI

Sınavda bin 498 öğretmenin görev yapacağı sınavda öğrencilere 120 dakikalık süre içerisinde 100 soru yöneltilecek. 5 Eylül Cumartesi günü tek oturumda yapılacak sınav nedeniyle okullarda Covid-19 tedbirlerinin uygulanacağı ifade edildi.

Bu tedbirler kapsamında okul bahçesine sadece öğrenciler ve görevliler alınacak. Öğrencilerin sınava giriş belgeleri okul müdürlükleri tarafından hazırlanarak öğrencilerin sırasına konulacak. Sınava girecek öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtılacak, giriş ve çıkışlarda sosyal mesafe kuralları uygulanacak.

KORONALI ÖĞRENCİLERE AYRI SALON

Covid-19 tanısı olan öğrenciler için ilçe merkezlerinde pandemi sınav merkezi oluşturularak öğrenciler bu okullarda sınava alınacak. Vaka temaslı olup karantinada olan öğrenciler ise okullarındaki yedek salonlarda sınava alınacaklar. İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Cumartesi günü yapılacak olan sınava girecek öğrencilere, görevli öğretmen ve yöneticilerimize başarı dileğinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 19:10
banner3
YORUM EKLE