Ders zili çalıyor!

Üç aylık yaz tatilinin ardından öğrenciler MEB’in okullar için hazırladığı yeni zil sesi ile 891 örgün ve yaygın eğitim kurumunda 210 bini aşkın öğrenci ders başı yapacak.

Ders zili çalıyor!

ÇELENK VE TÖREN
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bu sabah sabah saat 09.00’da İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve eğitimciler, Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyacaklar. Çelenk koyma töreninin ardından saat 10.00’da Arifiye İlçesindeki Hacıköy İlkokulunda İlköğretim Haftası Kutlama Programı düzenlenecek. 

İKİ ARA TATİL 
Bugün başlayacak 2019-2020 eğitim öğretim yılında bu yıl iki ara tatil uygulanacak. İlk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerinde, ardından 17 Ocak-03 Şubat tarihlerinde yarıyıl tatili, 6-10 Nisan tarihleri arasında ise ikinci ara tatil yapılacak. Eğitim öğretim yılı 19 Haziran’da tamamlanacak.

“ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ”
İlimiz genelindeki tüm okulların eğitim öğretim yılına hazır olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Yüzlerinde tebessüme vesile olmak için, makamların en güzeli yüreklerinde yer edinmek için kucağımızı açtık, çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 12:04
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER