“Eğitim vizyon demektir”

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Bay, yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Eğitim vizyon demektir”

Bay; “Bir ülke öğretmenine verdiği değer ölçüsünde güçlü olur” dedi. Yazılı bir açıklama yapan Bay, şu sözlere yer verdi;
“Öncelikle belirtmek isterim ki öğretmen, bir ülkenin en stratejik görevlerinden birisini yapmaktadır.  Geleceğimiz öğretmenlerimizin eli ile şekillenmektedir.  Bu sebeple bir ülke öğretmenine değer verdiği ölçüde güçlüdür. Ne yazık ki bugün ülkemizde öğretmenlerimiz hak ettiği maaşı alamadığı gibi, hak ettiği saygıyı da görememektedir.

EĞİTİM SİSTEMİNİ
Eğitim sadece öğretmen ile alakalı değildir, eğitim, müfredat demektir.  Eğitim Vizyon demektir, akıllı tahtalarla, güzel binalarla bir ülkenin eğitim seviyesi yükselmez. AK Parti tarihe 18 yıl işbaşında kalıp eğitim sistemini oturtamayan iktidar olarak geçecektir.

HAK ETTİKLERİ DEĞER
Siz eğitim sistemini oturtmadan ‘meselemiz öğretmen meselesidir’ derseniz, bu eksik bir yaklaşım olur. Bu düşüncelerle görev başı yapan bütün öğretmenlerimize hem maddi hem de manevi olarak hak ettiği değeri gördüğü bir Türkiye temennisi ile görevlerinde başarılar diliyorum.”

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 12:13
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER