‘Eğitimde başarıya ihtiyacımız var’

Bu eğitim yılının ilk okul ziyaretini  Karadere İlk ve Ortaokuluna gerçekleştiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Eğitimde daha fazla başarıya ihtiyacımız var” dedi

‘Eğitimde başarıya ihtiyacımız var’

Geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde her Çarşamba günü okul ziyaretlerinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yeni dönemin başlamasıyla birlikte ilk ziyaretini Karadere İlk ve Ortaokuluna gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve Karadere Mahalle Muhtarı Ferruh Akıncık’ın da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bilgiler veren Okul Müdürü Bülent Cevher, İlk ve Ortaokulda 15 derslikte 23 öğretmenle 220 öğrenciye eğitim verdiklerini belirtti.
2. sınıfta İngilizce, 3. sınıfta Resim, 5. sınıfta Türkçe ve 7. Sınıfta yine İngilizce derslerine katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilerle bir süre sohbet ederek değişik konularda sorular da yöneltti. Vali Nayir, gerçekleştirdiği ziyarette, ilk olarak sınıflarda öğrencilerle, ardından öğretmenlerle bir araya gelerek sorunları, sıkıntıları ve taleplerini dinledi. 

HERKESİN GAYRETİ
Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yöneticiler olarak bizler eğitimdeki başarıyı yükseltmekle görevliyiz. İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte, bir önceki nesilden daha fazla bilgili, daha gelişmiş, daha kültürlü, değerlerine daha çok bağlı bir nesli bu ülkeye hediye etmek istiyoruz. Eğitimde başarılı olmak için sizlerin derslere daha fazla ilgi göstermesi lazım, öğretmenlerimizin de sevgiyle, şefkatle ve fedakârlıkla sizlere bir şeyler verebilmesi lazım” dedi Eğitim alanında herkesin gayretine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Vali Nayir, öğrencilerin kendilerini geliştirerek, kendilerine ve ülkelerine daha faydalı olmaları istedi. Okulda öğrencilerin Resim ve Türkçe  dersine giren Vali Nayir,  dersin öğrenciler tarafından sevilmesi için önce öğretmenin kendisini sevdirmesi gerektiğini söyledi. 

ZİYARET NEDENİ
Öğretmenler Odasında okul yönetimi ve öğretmenlerle de bir tanışma toplantısı gerçekleştiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, merkezi yönetim olarak görev alanlarında emniyetten asayişe, sağlıktan turizme, sanayiden altyapıya kadar çok farklı konular olduğunu ve bunların içerisinde eğitimin büyük bir önem taşıdığını ifade etti. “Hemen hemen herkesin gündeminde ve ajandasında bir eğitim konusu vardır” diyen Vali Nayir, “Dikkat ederseniz her siyasi parti ve STK’ların programında da mutlaka eğitimle ilgili çalışmalar, taahhütler, önemli gördükleri hususlar yer almaktadır. Bizler eğitim alanında neler yapıldığını masa başından değil de, yerinden takip etme ihtiyacı duyduğumuz için her hafta bir okul ziyareti yapmaya çalışıyoruz” dedi.

KALİTELİ ORDU
Eğitim’de mutlaka daha fazla başarıya ihtiyaç olduğunu belirten Vali Nayir, “Eğitimdeki başarımızı tümüyle öğretmenlerin başarısı olarak düşünürsek, zannediyorum yanlış bir cümle kurmuş olmayız. Eğitimin kalitesini ancak öğretmenlerimizin kalitesi ile ölçüp hedeflerimize o doğrultuda ulaşabiliriz. Bunun için öncelikle kaliteli bir eğitim ordusuna sahip olmamız gerekiyor. Gerçekten çok kaliteli, çok iyi eğitim almış ama kendisini bazı şeylerden soyutlayan bir öğretmen değil, çok kaliteli, iyi eğitim almış, fedakar ve onu da çocuğuna, öğrencisine yansıtmaya çalışan öğretmenlere ihtiyaç duyuyoruz” derken, öğretmenlerin soru çözen öğrenciden daha çok sorun çözen kişiler yetiştirmek, bu ülkenin ihtiyaç duyduğu, hayatın ihtiyaç duyduğu, geleceğin ihtiyaç duyduğu bir nesil yetiştirme gayretini ortaya koymalıyız.  Öğretmenler Odasında farklı hizmet yıllarından arkadaşlarımız bir arada bulunuyor, farklı coğrafyalardan arkadaşlarımız bir araya gelmiş oluyor. Bunun değerini bilerek buraların şevkimizi, heyecanımızı artıracak yerler, tecrübemizi paylaşacağımız yerler olması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. En büyük amaçlarının, ihtiyacımız olan nesilleri eğitim yuvalarımızda en etkili ve en verimli şekilde yetiştirebilmek olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:27
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
pluto trust corporation
pluto trust corporation - 5 ay Önce

İyi günler ! kredi talep eden tüm değerli müşterilerimize hızlı bir bildirimde bulunmaktayız, şu anda uygun bir kredi faiz oranına sahip bir kredi planındayız.

SIRADAKİ HABER