Fazilet Durmuş o öğretmen için konuştu: Acı durum

 Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bir öğretmenin uzaktan eğitim sırasında sigara içmesi nedeniyle yeniden böyle bir durumun yaşanmaması için gerekli ikazların yapılacağını söyledi

Fazilet Durmuş o öğretmen için konuştu: Acı durum

Adapazarı’nda, İngilizce öğretmeni Esra B.. uzaktan eğitim sırasında sigara içerken, bir veli bu anları görüntüleyerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğretmen hakkında idari soruşturma açıldığını söyleyerek, “Aslında bu konu ile ilgili uzaktan eğitimde gerek öğrencilerimizin gerek velilerimizin, gerekse öğretmenlerimizin nelere dikkat etmeleri ile alakalı bir eğitim süreci geçirdik. Ama insanoğlunun olduğu yerde bazı hatalar da olabiliyor. Üzülerek karşıladığımız bir durum. Öğretmen arkadaşlarımızdan elbette sınıf içerisinde nasıl davranıyorlarsa, uzaktan eğitimin de bir sınıf ortamı olduğunu varsayarak buna göre davranmalarını bekliyoruz. Hepimizin üzülerek karşıladığı bir olay. Gerekli soruşturma işlemlerini başlattık” dedi. 

Öğretmenlerin ikaz edileceğini ifade eden Fazilet Durmuş, “Öğretmenlerimizle bir daha böyle acı bir durumla karşı karşıya kalmayı arzu etmediğimiz için ikazlarımız da yapılacak. Ümit ediyorum ki, öğretmenlerimizi bu konuda bundan sonra daha büyük bir hassasiyet gösterecektir. Evet evimizin ortamında olabiliriz ama hepimizin birbirimize uygun bir şekilde davranışlarına dikkat etmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. 
 

Demirören Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 16:08
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik
Komik - 4 ay Önce

Çok komiksin müdür ikaz etmiş.Bu kişiden il müdürü olmaz.Acilen görevden alınmalıdır.

Akcapakca
Akcapakca - 4 ay Önce

Çok komiksiniz öğretmenleri sendikalaştırıp parti öğretmenleri ortaya çıkarttınız kot pantolon göbeğe kadar sakalla okula giden öğretmen neyse bu da odur suçlu saçma sapan sisteminizdir.

BaDeNuR / Esohbetten
BaDeNuR / Esohbetten - 4 ay Önce

İl müdürü uyarmaz gerekeni eder 1 kere fırsat verilirse böyle kişilere önüne geçemezsiniz devamını getirir insan oğlu

Marko Paşa
Marko Paşa - 4 ay Önce

İnsan hali, hepimiz hata yapabiliriz, kasti yapılmayacak bir durum. Tekrarında ceza düşünülür tabi. Bu kadar ifşa edilmeden uyarılsaydıda iyi olurdu bence, hatta sadece fark eden veli bile uyara bilirdi.. Yazık bu kadar acımasız olmayalım.

Delphi
Delphi - 4 ay Önce

Bu kadar acımasız olmayalım. fark eden veli de uyarabilirdi