Fevzi Kılıç okulların konuğu oldu

Erenler’de dört okulun internet üzerinden gerçekleştirilen canlı derslerine katılarak öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Sizlerin fedakârlık dolu hizmetlerinin ışığında ilim ve bilim dünyamızda nice kandiller yanacaktır” dedi.

Fevzi Kılıç okulların konuğu oldu

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Ersoy ile birlikte Yeşiltepe İlkokulu, Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu, Yücel Ballık Ortaokulu ve Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nin internet üzerinden gerçekleştirilen canlı derslerine katılarak öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. 

‘FEDAKARLIK VE CEFAKARLIK’
Canlı ders programında öğretmenler ve öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Fevzi Kılıç, öğretmenleri ve öğrencileri selamlayarak, kendilerine başarılar diledi. Başkan Kılıç, “Yeni neslin ihyası ve inşası için gece gündüz çalışan, coğrafya ve sınır tanımayan siz öğretmenlerimizi ve en kıymetlilerimiz olan evlatlarımızı en kalbi duygularım ile selamlıyorum. Kıymetli öğrenci kardeşlerim, öğretmenlerimiz mana dünyamızda kapladığı yeri birkaç kelimeyle anlatmak oldukça zordur. Fakat öğretmenlerimizi tanımlayacak iki sıfat olduğuna inanıyorum; fedakârlık ve cefakârlık. Hayatlarını bu iki sıfat çerçevesinde en kutsal mücadele için geçirmekteler” dedi.

‘NİCE KANDİLLER YAKACAKLAR’
Başkan Kılıç, “Bu kutsal mücadeleyi de insan yetiştirme sanatı olarak tanımlayabiliriz. Ailesine, arkadaşlarına, şehrine, ülkesine ve dünyaya faydalı bir insan armağan etmek kadar pek az kıymetli şey vardır diye düşünüyorum. İnanıyoruz ki, ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarı olan öğretmenlerimiz her geçen günümüze bir kandil daha yakıyorlar. Sizlerin fedakârlık dolu hizmetlerinin ışığında ilim ve bilim dünyamızda nice kandiller yanacaktır”. 

‘GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN’
Başkan Kılıç, “Geçmişte ilim medeniyeti olarak anılan toplumumuz yine ve yeniden aydınlık günlere siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir. Annesinden, babasından, çocuğundan uzak kalmak pahasına sınır ve zaman tanımaksızın çalışan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Üzerimde emekleri olan öğretmenlerim başta olmak üzere bu kutsal vazifeyi omuzlarında taşıyan her bir öğretmenimize ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyorum.” Başkan Kılıç, katıldığı derslerde öğrencilerin talepleri dinleyerek Covid-19 salgını sürecinin ardından kendileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyacağını ifade etti.
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
DİLMEN MAHALLESİ HALKI ADINA
DİLMEN MAHALLESİ HALKI ADINA - 2 ay Önce

BEYEFENDİ SANIRIM ERENLER BELEDİYE BAŞKANI VE SANIRIM İLGİLİ AMİRLERİ GEREKLİ BİLGİLENDİRMEYİ ZAMANINDA YAPMIYORLAR!!! DİLMEN MAHALLESİNDE OTURAN BİR VATANDAŞ OLARAK MECBUREN HERGÜN SABAH AKŞAM TÜRBE CADDESİ ÜZERİNDEN SANAYİ YOLUNU KULLANIYORUZ. BU NEDENLE BU AY ARACIMA 3000 TL MASRAF YAPTIM. BEYEFENDİ SANAYİ ESNAFINDAN OY ALABİLİR BELKİ AMA BU YOL YAPILANA KADAR BEN VE BENİM GİBİ MAĞDUR OALAN ERENLER HALKINDAN OY ALAMAZ. BEYEFENDİ EĞER İLGİLENEBİLİRLERSE 274. SOKAK 206. SOKAK 174. SOKAK TA SIFIRDAN BİR ASFALT ÇALIŞMASI YAPABİLİRLERSE 20 YILDIR YAMA YAPILARAK CEZALANDIRILAN BU YOLUDA AFFEDEREK CENNETLİK OLUR. AFFETMEK BÜYÜKLÜKTÜR. Saygılarımla.