Geleceğin tekstilcileri Ferizli’de yetişecek

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık Ferizli MYO’da Marka Projesi Eğitim Alanı Tanıtımına katıldı. Proje ile tekstil sektöründe nitelikli eleman yetiştirilmesi planlanıyor.

Geleceğin tekstilcileri Ferizli’de yetişecek

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulunda “TR 42 bölgesi tekstil sektörüne yönelik nitelikli işgücünün yetiştirilmesi” adlı marka projesi ile hazırlanan, proje alanının tanıtım yapıldı. Proje ortakları olan Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, proje iştirakçileri Doğukan Tekstil Ürünleri San Tic. Ltd. Şti., Seher Mensucat Teks. San. Tic. AŞ., Oto Oto Tekstili Ve Aksesuarları San. Tiç. Ltd-Şti. ve proje destekleyicisi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Ferizli Meslek Yüksekokulunda bir araya geldi. 
KİMLER KATILDI
Toplantıya SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık. Rektör yardımcısı Ali Fuat Boz, Söğütlü OSB müdürü İsmet Altunışık, iştirakçi firmaların temsilcileri ve MARKA temsilcileri katıldı. Proje alanında bir araya gelen taraflar proje ile ilgili detayları öğrenirken aynı zamanda sektörün sorunları ve beklentileri ile ilgili paylaşımlarda bulundu. 
REKTÖR SARIBIYIK
SUBÜ Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık proje yürütücüsü ve araştırmacısı başta olmak üzere proje de emeği geçen tüm taraflara teşekkür etti. Programın devamında Sarıbıyık proje ortağı ile iştirakçilerine teşekkür belgelerini takdim etti. 3+1 uygulama modeli ile oluşan iş birliklerinin sonucunda ortaya çıkan projelerin ve iş birliklerinin artmasından mutlu olduklarını ifade etti.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER