Havacılık Lisesi  kayıtları sürüyor

Sakarya’da ilk ve tek özel havacılık ve teknoloji lisesi Nuri Demirağ öğrencileri yeni eğitim öğretim dönemini açarken okuldan yapılan açıklamada kayıtların 10 Ekim’e kadar devam edeceği ifade edildi. 

Havacılık Lisesi  kayıtları sürüyor

EĞİTİME BAŞLADI
Sakarya’nın ilk ve tek havacılık ve teknoloji lisesi olma özelliği taşıyan Özel Nuri Demirağ Sivil Havacılık ve Teknoloji Lisesi, geçtiğimiz Pazartesi düzenlediği törenle eğitime başladı. Okuldan yapılan açıklamada, “Havacılık sevdalısı bu öğrencilerimizle beraber geçireceğimiz bu dört yılın sonunda, onları hayallerindeki üniversite ve mesleklerine ulaşmış olarak uğurlamanın gururunu hep beraber yaşayacağız. Okulumuz olarak, 30 Ağustos 2019 tarihinde hem Zafer Bayramımızı hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen okulumuzun resmi açılış iznini hep beraber coşkuyla kutladık” denildi.

İLK KAYIT ÜCRETİ OKULDAN
Kayıtların devam ettiğinin vurgulandığı açıklamada, “Bazı sebeplerden dolayı kayıt işlemlerinin gecikmesi ve okulumuzda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin mağdur olmaması için bazı kararlar aldık. Aldığımız önemli karara göre  ailelerin daha önceki kayıt yaptırdıkları okullarına ödedikleri ilk kayıt ücreti okulumuz tarafından karşılanacaktır. Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği 10 ekim 2019 tarihine kadar “yeni öğrenci kayıtları devam edecektir” kararı çeşitli nedenlerle okulumuza kayıt yaptıramayan öğrencilere kolaylıklar sağlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

GELECEĞE GÜÇLÜ ADIM
Açıklamada son olarak şu ifadeler kullanıldı: “Okulumuzun hedeflerinden biri olan mucit gençlik yetiştirmek konusundan yola çıkarak, öğrencilerimizi görsünler, düşünsünler, hedef koysunlar düşüncesiyle 19 Eylül 2019 tarihinde “Teknofest 2019 İstanbul” organizasyonuna götürüyoruz. Hemen sonrasında 21 Eylül 2019 cumartesi günü okulumuzda düzenleyeceğimiz havacılık şenliğine tüm Sakarya gençlerini de davet ederek, öğretmen ve öğrencilerimizle beraber havacılık ve teknoloji Heyacanını yaşayacak ve yaşatacağız.
Ayrıca 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde okul yönetimi öncülüğünde öğrencilerimizin de içine yer alacağı Mucit Gençler Derneğini kuracağız.”

Abdullah Özden
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 11:49
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muazzez Öztürk
Muazzez Öztürk - 6 ay Önce

İyi akşamlar Sakarya'da böyle bir okul olduğu için çok mutlu oldum ne kadar acaba fiyat karınız

SIRADAKİ HABER