İYİ Parti Erenler o okulu sordu

İYİ Parti Erenler İlçe başkanı Şemsettin Duman, Küpçülerde yarım kalan okul için Erenler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bazı sorular sordu.

İYİ Parti Erenler o okulu sordu

Duman’ın konu ile ilgili yaptığı açıklama ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yönelttiği sorular şöyle: 

Küpçülerde yapım ihalesi yapılan ve sonrasında yüklenici firma işi yarım bırakıp gidiyor tekrar ihale yapılıyor ve gelen firma tam işe başlayacak oda işi bırakıp gidiyor.
Son ihale tarihi 16/10/2019 ve işin teslim süresi 60 gün olarak dosya hazırlandığı bilgisine ulaştık.

SORUYORUZ;
1-    1.ci ihaleyi alan firma bırakıp gittiği ve ihale şartnamesine uymadığı için herhangi bir cezai işlem uygulandımı?
2-    2.ci ihaleyi alıp ekipmanlarını getirip daha işe başlamadan bırakıp gidene ceza yazıldı mı?
3-    1.ci firmanın bırakıp gitme gerekçesi ve sebeplerini kamuoyunun ve küpçüler halkının bilmesi gerekir?
4-    2.ci firma neden işe başlamak üzereyken bırakıp gitti ?
5-    Son ihale şartnamesi mevcut yapı üzerine işin devam etmesi üzerine midir?


Küpçülerde yaşayan insanların yaşadığı sıkıntıları dinledik ve insanlar “3 yıldır servis parası ödemekten bıktık  dibimizde bulunan okul neden bitmiyor” diyorlar. 3 çocuklu bir aile servis parası verirse 180TLX3 :540 TL Yapar asgari ücretle geçine insanlar var yazık değilmi bu insanlara. 
Servis ücreti ödeyemeyen aileler yakın çevre okullara yürüyerek gidiyor ve Karasu çevre yolunu karşıya geçmek zorunda ve o bölgede insanların kullanabileceği bir ÜST GEÇİT  var fakat oda atıl durumda kullanılamıyor.Çocuklar Yoldan karşıya geçmeye çalışırken büyük tehlike atlatıyorlar.

Bizde doğal olarak Erenler insanının dertlerini dinliyor ve haklarının savunuculuğunu yapıyoruz.
Şimdi sayın İlçe Milli Eğitim müdürü 16/10/2019 tarihinde 2019/467022 ihale numarası ile yapılacak olan ihale süresi 60 gün olarak görülüyor, bu da mevcut yapının üzerine işin devam edeceği anlamına geliyor. 3 yıldır atıl durumda olan filiz demirleri açıkta ve korozyona uğramış durumda iken gerekli testler yapıldı mı? Mevcut yapı uzun süredir atıl durumdadır  dış çevre izolasyonları kötü durumda beton testlerine ve yapının genel durumuna bakıldı mı ?Mevcut yapının durumu incelendiyse hangi kurum ve kuruluş tarafından incelendi  ? Sayın ilçe milli eğitim müdürüne sorduğumuz sorulara tamamen Erenler insanının istekleridir ve bizler bu isteklerin takipçisi olacağız.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 09:07
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER