Kız İmam Hatip'ten 136 öğrenci üniversiteli oldu

YKS’de başarılı sonuçlar alan okul öğrencilerinden 136’sı istedikleri üniversitelerde okuma hakkı kazandılar.

Kız İmam Hatip'ten 136 öğrenci üniversiteli oldu

İMZA ATTI

İlk mezunlarını geçtiğimiz yıl veren Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Program Okulu bu yıl üniversite sınavlarında yine büyük başarılara imza attı. 2019 YKS üniversitelere yerleştirme sonuçlarına göre okul öğrencilerinden 110’u Lisans 26’sı Ön lisans olmak üzere toplamda 136 öğrenci istedikleri ve tercih ettikleri fakültelere yerleşti.

İSTEDİKLERİ YERLER

Sözel Türkiye 1307.si Sudenur Taşdemir ODTÜ Ortadoğu Teknik Üniversitesi İngilizce Tarih bölümüne, Sayısal 22078.si Şüheda Karabacak Yıldız Teknik Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği bölümüne yerleşme başarısını gösterdi.

Ayrıca okulun ilk mezunlarından olan ve bu yıl sınavlara yeniden hazırlanan birçok öğrenci de Sakarya Üniversitesi Hukuk, SAÜ Diş Hekimliği, Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültelerine yerleştiler.

GURUR YAŞATTILAR

Sınava sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil alanlarından giren öğrencilerin birçoğu ODTÜ, Yıldız Teknik başta olmak üzere Gazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi gibi başarılı üniversitelerin önemli fakültelerine yerleşerek okullarına büyük gurur yaşattılar.

EN BÜYÜK DUAMIZ

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Program Okulu Müdürü Yakup Kalaycı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mezun ettikleri öğrencilerin istedikleri üniversitelere yerleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Öğrencilerimizin İmam Hatipli kişilik ve kimliklerinden taviz vermeden okullarını bitirmeleri, Devletimize ve Milletimize hizmet etmeleri en büyük duamızdır. Emek veren ailelerine, yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 10:35
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER