"Kocaali'de nitelikli denizciler yetiştireceğiz"

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Kocaali'de kurulan Denizcilik Meslek Yüksekokulu için dikkat çeken açıklamalarda bulundu 

"Kocaali'de nitelikli denizciler yetiştireceğiz"

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Kocaali'de kurulan Denizcilik Meslek Yüksekokuluyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

YILLARDIR ÇALIŞMA VAR 
Sarıbıyık, “Kocaali’de yıllardır bir meslek yüksekokulu kurulması ile ilgili çalışmalar vardı. Biz bunları belirli bir olgunluğa ulaştırdık. TOKİ tarafından ilköğretim okulu olarak inşa edilen ve acil ihtiyaç olmayan bir binayı Denizcilik Meslek Yüksekokulu binamız tamamlanana kadar talep ettik. Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir bu konuda bize destek oldu. Bina 3 yıllığına bize tahsis edildi. Kocaali’nin merkezinde yer alan ve yarım kalan bina ile ilgili inşa süreçlerini tamamlamak için de çalışmalarımız sürüyor. 

HOCA ALIMLARI GERÇEKLEŞTİ 
3 bölüme öğrenci almak için Yükseköğretim Kurulu’na başvurumuzu yaptık. Hoca alımlarımızı gerçekleştirdik. Eğitim öğretime iddialı bir şekilde başlayacağız. Denizcilikle ilgili çok nitelikli insanlar yetiştireceğimize inanıyoruz. Biz hep inandığımız işlerin arkasında olduk ve bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz.”
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER