Kolejde korona şoku

TED Koleji Sakarya Kampüsü'nde bir öğretmende korona virüs tespit edilmesi üzerine bir hafta süreyle online eğitime geçilmesi kararı alındı

Kolejde korona şoku

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasının ardından korona haberleri de gelmeye devam ediyor. TED Koleji Sakarya Kampüsü'nde bir öğretmen koronavirüse yakalandı. Öğretmenin korona testinin pozitif çıkmasının ardından TED Koleji’nde yüzyüze eğitime ara verildi.  Okul idaresi bir hafta boyunca derslerin online verilmesini kararlaştırdı. Okulda alınan önlemler arttırılırken, bir haftalık aranın ardından tekrar yüz yüze eğitimin başlayacağı duyuruldu. Öğrenci velileri yaşanan bu durum karşısında büyük endişe yaşıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 12:18
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖzgürÜ.
ÖzgürÜ. - 4 hafta Önce

TED Sakarya Koleji velisi olarak hiçbir kaygı yaşamadığımız ve son derece tedbirlerin alındigi okulumuzun oldugu kadar herkes seffaf olabilse

Ebru T.
Ebru T. - 4 hafta Önce

Velisi olduğum Ted Sakarya Koleji'ni şeffaflığindan dolayı tebrik ediyorum.Ticari kaygı düşünmeksizin sadece çocuklarımızın sağlığını düşünen okulumuzla gurur duyuyorum.

Ali
Ali - 4 hafta Önce

Yorumlarda hep aynı kelime var “şeffaflık “ , organize olarak yazdığınızı bu kadar belli etmeyin ya :)))

Gozde k
Gozde k - 4 hafta Önce

1 ogretmende cikmis, bence cok maksatli bir bir haber olmus.

RanaA.
RanaA. - 4 hafta Önce

Kolej velisi olarak iletebilirim ki; Okulumuz şu an gerekli önlemleri alıp, kontrolleri sağlamış bulunmaktadır. Bir sağlıkçı olarak şu dönemde tüm okulların böyle bir risk altında olup şeffaflık ve birlikle tedbirlerin alınması gerektiğini düşünmekle birlikte basın yayın organlarının da bu tür başlıklar yerine insanları tedirgin etmeden tüm birimlere destek verici bilgilendirmeler yapması gerektiğini düşünüyorum.

RanaA.
RanaA. - 4 hafta Önce

Kolej velisi olarak iletmeliyim ki gerekli önlemler alınmış, kontroller sağlanmış bulunmaktadır. Sağlık grubu velisi olarak da bu dönemde tüm OKULLARIN aynı risk altında olduğunu belirterek bizim okulumuz gibi şeffaflık ve birlikle tedbirlerin alınması gerektiğini düşünmekteyim. Ve basın yayın organlarının da olayı böyle tedirgin edici, etiketleyici ve kasti yapılmış izlenimi veren başlıklar altında yapmasını uygun görmüyorum.

Veli
Veli - 4 hafta Önce

Öncelikle tüm şehir ülke hatta dünyada pandemi sürecinde iken bir öğretmenin hasta olmasını bu şekilde reklam malzemesi haline getiren habercileri kınıyorum. Okulda gerekli önem gösteriliyor. İçimiz rahat. Ayrıca şehirdeki başka büyük okullarda da hasta olmasına rağmen sınıf hatta servisler karantinaya alınmışken sadece şehirdeki bir okulun konuşulması ne kadar doğru bir habercilik anlayışı bilemedim.

Nigar ulukışla
Nigar ulukışla - 3 hafta Önce

Hangi önlemi almışlar Rica ediyorum Yazsınlarda bilelim sorduğumuzdan çalışanların bile haberi yok bu durumdan berbat bir yönetim okul müdürünü kaç kere maskesiz kapıda beklerken gördüm


SIRADAKİ HABER