Meslek liselerinden korona ile mücadeleye büyük katkı 

Sakarya’da bulunan meslek liselerinin çoğu, koronavirüs tedbirlerinde kullanılan malzemelerin üretimi ve dezenfektan istasyonu üretiminde rol aldı 

Meslek liselerinden korona ile mücadeleye büyük katkı 

İçinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi ile mücadelede meslek liselerinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. 

Sakarya'da birçok meslek lisesi ayakla çalışan  dezenfektan istasyonu tasarlayarak ülkemizin mücadelesine tam destek veriyor.

Üretime yetişmiş eleman kazandırmak için verdikleri mücadeleyi şimdi de koronavirüse karşı gösterdiklerini belirten Fazilet Durmuş, farklı branşlardaki öğretmenlerle öğrencileri bir araya getirerek dezenfektan istasyonu üretimine başladıklarını vurguladı.

Fazilet Durmuş; “Biz, meslek lisesi, memleket meselesi derken, bunun sadece slogandan ibaret olmadığı bu süreçte ortaya çıktı. Bu okullarımız koronavirüs mücadelesinde hızlı bir reaksiyon göstererek maske, dezenfektan ürünleri, hijyenik malzemeler ve diğer alanlarda üretim için devreye girdi.” dedi.

Ayaklı el dezenfektanı standı yapan okullarımız:

Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Geyve Sinanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER