Milli Eğitim yöneticileri okulları geziyor

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve kurmaylarının okul ziyaretleri sürüyor...

Milli Eğitim yöneticileri okulları geziyor

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yüz yüze eğitimin başlamasının ardından okul ziyaretlerine ağırlık verdi. 

Durmuş, köy okulu statüsünde olan Erenler ilçesindeki Ekinli ve Akşemsettin İlk ve Ortaokullarını ziyaret etti.

Ziyaretinde Ekinli ve Akşemsettin İlkokullarında okuma yazma öğrenen minik 1. sınıf öğrencileriyle yakından ilgilenen Durmuş, ziyaret ettiği tüm öğrencilere kalem ve silgiden oluşan küçük hediyeler verdi. 
İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un okul ziyaretlerine; Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Engin Kahraman ve Pınar Bulut ile ilçe millî eğitim yöneticileri de katıldı.

Öte yandan İl Müdürü Durmuş, İl Millî Eğitim yöneticilerinin de 16 ilçedeki okulları gezerek yapılan eğitim faaliyetlerini yerinde incelemelerini istedi.

Eğitime bakan 6 yöneticinin iki gruba ayrılarak yürüttüğü okul ziyaretlerinde ilk iki gün Akyazı, Karasu, Geyve ve Karapürçek ilçelerindeki okullar gezildi.

Covid Rehberi doğrultusunda okullardaki temizlik, sosyal mesafe ve maske kullanımı çalışmaları başta olmak üzere, EBA Destek Noktaları, EBA Ders, EBA Akademi ve farklı platformlar üzerinden yapılan canlı derslerle ilgili faaliyetler yerinde inceleniyor.

Salgın dönemi devam ederken yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize İl Millî Eğitim Müdürlüğünün her türlü destekle yanlarında olduklarını ileten İl MEM Yöneticileri, Bilim Kurulunun yapacağı değerlendirmeler ve Bakanlığımızın çalışmalarıyla önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitimin alanının daha da genişletilmesinin beklendiğini ifade ettiler.

Okul ziyaretlerinde öğretmenlerin, yöneticilerin moral ve motivasyonlarının en üst seviyede olduğunu gözlemleyen Eğitim Öğretim İzleme ve Değerlendirme Komisyonu, çalışmalarını 23 Ekim gününe kadar sürdürecek.

banner3
YORUM EKLE