Mini mini birler uyum sürecini geçti

Akyazı’da birinci sınıfa başlayan minik öğrenciler 2 günlük uyum sürecini keyifli geçirdi. Okullu olmanın heyecanını yaşayan minikler, okulu oldukça sevdi.

Mini mini birler uyum sürecini geçti

Bu yıl Akyazı’da ilkokullarda 5 bin 900, ortaokullarda 5 bin 900 ve liselerde 5 bin 600 olma üzere yaklaşık 17 bin 400 öğrenci öğrenim görürken 300’ü sınıf öğretmeni olmak üzere toplam bin 20 öğretmen görev alacak.

KONURALP’DE İLK GÜN
Akyazı’nın en köklü okullarından biri olan Konuralp İlkokulu’nda ilk gün tam bir bayram havası yaşandı. Okul idaresi ve öğretmenler mükemmel bir hazırlık pırıl pırıl bir okul ve sınıflarında öğrencilerini karşıladılar. Okul Müdürü İrfan Bakır ve diğer yöneticiler sınıf sınıf dolaşarak öğrencilere çikolata ikram etti.

OKULLARINI TANIDILAR
Sınıflarını öğrenen öğrenciler öğretmenleri nezaretinde okulun bölümlerini dolaşarak okulu ve okul bahçesini tanıdılar. Okulda ve sınıfta nasıl hareket edeceklerini öğrendiler.

300 ÖĞRENCİ BAŞLADI
Konuralp İlkokulu’nda 1. Sınıf öğretmenleri Yılmaz Deniz, Arzu Keskin, Aycan Haskaya, İsmail Kaya, Emrah Doğangönül, Ali Karakaya, Tuğna Öner ve Hediye Alp Öztürk nezaretinde toplam 300 birinci sınıf öğrencisi öğrenim görecek.
Kenan CERTEL

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 12:17
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER