O bir küresel öğretmen

İlimizde görev yapan okul öncesi öğretmeni Elem Göktaş, AKS Education tarafından "Küresel Öğretmen" ödülüne layık görülen 8 Türk öğretmenden biri olmanın mutluluğunu yaşıyor.

O bir küresel öğretmen

15 YIL ÖNCE BAŞLADI
Meslek hayatına 15 yıl önce başlayan Göktaş, görevini Zübeyde Hanım Ortaokulunda sürdürüyor. Çocukların aileleriyle kaliteli zaman geçirerek kitap okuma alışkanlığının temelini atma, aileler tarafından çocuklara okunan hikayelerin sınıf içi drama ve benzeri aktif öğrenmelerle desteklenmesi için hayata geçirilen "Oku Anlat Değerine Değer Kat" projesi ise "Eğitimde Yenilikçi Bölgesel" ödülünü aldı. Elem Göktaş, çağın gerekliliklerini ve öğrencilerinin ihtiyaçlarını dikkate alarak hayata geçirdiği projelerle merkezi Hindistan'da olan uluslararası eğitim yönetimi kuruluşu AKS Education tarafından "Küresel Öğretmen" ödülüne layık görülen 8 Türk öğretmenden biri oldu. Elem Göktaş, öğrencilerine proje tabanlı öğrenmeyle eğitim vermeye çalıştığını söyledi.

OKULUMU TEMSİL 
Göktaş, "Ülkemi, Sakarya'yı, okulumu temsil etmekten gurur ve mutluluk duydum. Bu ödülü özellikle şehit öğretmen Dilay Kerman ve tüm şehit öğretmenler adına aldım" Eğitim adına ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını, öğrenci ve ailelerinin ihtiyaçlarına yönelik projeler yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Göktaş, "Öğrencilerimin gelişimine katkı sunduğum, onlara farklı yöntemlerle eğitim verdiğim, mesleki açıdan kendimi geliştirdiğim ve meslektaşlarımla sürekli iş birliği içinde olduğum için bu ödüle layık görüldüm." değerlendirmesinde bulundu.
 

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 11:34
banner3
YORUM EKLE