ÖDEM ÇALIŞMALARI ANLATILDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmaları hakkında ilçe millî eğitim müdürlerine geniş kapsamlı bir sunum yapıldı.

ÖDEM ÇALIŞMALARI ANLATILDI

FARK YARATAN ZÜMRELER
Sunumda ortaokul ve lise ortak sınav analizleri, fark yaratan zümreler, 2019 LGS ve YKS sonuçlarının değerlendirilmesi, ortak sınav ile LGS karşılaştırması, ortak sınav ile YKS karşılaştırması ve 2019-2020 eğitim öğretim yılında ölçme ve değerlendirme alanında yapılması planlanan faaliyetler hakkında bilgi verildi.

16 İLÇE MÜDÜRÜ
Ortak sınavlardaki derslerin başarı durumlarıyla ilgili verilerin değerlendirildiği toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Müdür Yardımcıları Yüksel Hamzaoğlu, Necmi Sağıroğlu, Naci Doyuk, Teftiş Kurulu Başkanı Ethem Efe, 16 ilçenin millî eğitim müdürleri ile ölçme ve değerlendirme merkezinde görev yapan uzman öğretmenler katıldı.

DOĞRU ŞEKİLDE
Toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ortak sınav sonuçlarının LGS ve YKS ile örtüştüğünü belirterek, 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde ölçme ve değerlendirmeye ayrı bir önem verildiğini, iyi bir ölçme ve değerlendirme sisteminin çocuklarımızın eğitim hayatlarında seçtiği yolda doğru bir şekilde ilerlemesine fırsat tanıyacağını ifade etti.

GEREKLİ TEDBİRLER
İlimiz öğrencilerinin hangi derslerde başarılı olduğunun ortaya konulduğu sonuçların tüm okullarımızda ayrıntılı bir şekilde inceleneceğini belirten Durmuş, önümüzdeki yılla ilgili gereken tedbirlerin alınacağını kaydetti.

FAALİYETLER
Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıda Ölçme Değerlendirme Merkezi ÖDEM’in 2019-2020 eğitim öğretim yılıyla ilgili planladığı faaliyetler de değerlendirildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 19:34
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER