Öğrenciler Sakarya Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret etti

Erenler Küpçüler Ortaokulu öğrencileri Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Öğrenciler Sakarya Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret etti

Ziyarete Küpçüler Ortaokulu Müdürü Yılmaz Durmuş, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Polisler tarafından kapıda karşılanan öğrencilere ilk olarak Kent Güvenliği Salonu (Mobese) gezdirildi. Daha sonra olay yeri inceleme, Toplum Destekli Polislik Şube ve Çevik Kuvvet Şube personelleri tarafından öğrencilere yapılan Polisiye işlemler anlatıldı ve  soruları cevaplandırıldı.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personeli Polis Memuru Murat Ünal tarafından çocuklara mini bir trafik eğitimi verildi. Ünal Eğitim sonunda, çocukların Trafik Kuralları konusunda sorularını cevaplandırdı. Çocukların gezi sırasındaki neşeli tavırları görülmeye değerdi.

Erenler Küpçüler Ortaokulu Müdürü Durmuş Yılmaz; “Bir çok öğrencimizin hayalidir Polis olmak, Asker olmak. Böylesine şerefli ve onurlu meslekleri öğrencilerimizin yerinde görmesi ve bunu yaşaması, Polislerimizle sohbet etmesi öğrencilerimiz için çok faydalı olmuştur. Öğrencilerimize  faydalı sunumları ve misafirperverlikleri için İl Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER